У портах Великої Одеси фіксують збільшення експорту продукції ГМК

Информ-панорама

У листопаді з морських портів «Одеса» та Південний вийшли 14 суден із продукцією ГМК. Експорт продукції ГМК за обсягом займає друге місце після зовнішніх морських поставок агропродукції, пише GMK Center.

За даними галузевих джерел, у листопаді 2023 року експорт продукції ГМК через морські порти становив:

  • порт «Одеса» – дев’ять суден із металопродукцією;
  • порт Південний – чотири судна з рудою та одне зі сталлю.

З двох вищезазначених портів у листопаді на 14 суднах сукупно експортували близько 620 тис. тонн залізної руди та 140 тис. тонн металопродукції. У жовтні експорт продукції українського ГМК через порти Великої Одеси орієнтовно становив 507 тис. тонн залізної руди (чотири балкери з Південного) і 213,5 тис. тонн металопродукції (два судна з Одеси).

Безпека суден, які використовують тимчасовий маршрут, поки що недостатньо гарантована: існує мінна загроза та перешкоди судноплавству з боку окупантів. Ситуацію з безпекою може поліпшити корабельний супровід роботи коридору. А наприкінці листопада президент Володимир Зеленський заявив, що Україна домовилася з партнерами про отримання військових кораблів для конвоювання суден у морському коридорі. Конвоювання цивільних суден військовими кораблями – це новий і дуже важливий елемент у забезпеченні безпеки експортного маршруту.

Не менш важливим є продовження розмінування Чорного моря. У жовтні кораблі Румунії та Болгарії вже почали тралення прибережних вод Болгарії та маршруту українського морського коридору, але мінна небезпека залишається високою. У середині листопада балкер Georgia S, який вийшов із порту Південний із вантажем пшениці, натрапив на морську міну поблизу українського берега і зазнав незначних пошкоджень.

Загалом зусилля української влади та міжнародних партнерів спрямовані на забезпечення максимально можливої безпеки морського коридору. Тільки комплексні та системні заходи можуть дати потрібний результат, і як ми бачимо за результатами роботи коридору майже за чотири місяці, це вдається, за винятком низки інцидентів. Зі свого боку, український бізнес готовий збільшувати експорт через коридор при забезпеченні достатнього рівня його безпеки.

Джерело: usm.media.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “У портах Великої Одеси фіксують збільшення експорту продукції ГМК

  1. Делайте что-то с грузовиками, иначе будет беда, вы достали уже если честно. Мало того, что никому не нужные блок посты стоят, так ещё и фуры на проезжей части стоят.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.