НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень: у чому її особливість

Украина

Національний банк ввів в обіг нову монету номіналом 10 гривень. Її випустили напередодні, 6 грудня, у День Збройних Сил України. Нову монету представили голова НБУ Андрій Пишний та Командувач об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв, а також Герой України полковник В’ячеслав П’ятаков.

Маса монети номіналом 10 гривень – 6,4 г. Вона виготовлена зі сплаву цинку з нікелевим покривом, група – рифлена. Діаметр монети 23,5 мм, тираж – 10 мільйонів, зокрема 500 тисяч штук у сувенірній упаковці. Скульптором виступив Володимир Дем’яненко, а автором дизайну стала Тетяна Балута.

Аверс монети повторює аверс оборотної монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року. У центрі зображено номінал монети, герб України та рік карбування в обрамленні давньоруського орнаменту. На реверсі в центрі зображено емблему Командування об’єднаних сил ЗСУ. Це традиційна козацька зброя – пернач на тлі двох схрещених шабель.

Шеврон у монеті чіткий та виразний. Наєв зазначив, що ми успадкували столітню перемогу українського війська. Він подякував команді НБУ за плідну співпрацю та сприяння ЗСУ. Військовослужбовець висловив упевненість у тому, що ми спільними зусиллями здобумо перемогу над російськими окупантами. Купити нову монету можна через інтернет-магазин нумізматичної продукції Нацбанку. Також вона буде реалізована в банках-дистриб’юторах – ПриватБанку, Укргазбанку, Таскомбанку та Радабанку.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.