Першим в рамках деблокади може запрацювати Чорноморський порт, а останнім – Південний

Информ-панорама

Першим в рамках деблокади може запрацювати Чорноморський порт, а перше судно може пройти розблокованими коридорами протягом чотирьох діб. Потім запрацює Одеський, а останнім – порт Південний. Про це в коментарі «Економічній правді» розповів заступник міністра інфраструктури та учасник української делегації на перемовинах Юрій Васьков. На уточнення щодо проведення розмінування територіальних вод, він зазначив, що це питання передусім військове, проте у будь-якому разі можна буде розпочати возити зерно з одного порту, додати інший, після чого запрацюють усі три порти.

«За нашими побажаннями, робота повинна розпочатися у найближчі 3-4 доби. Для цього необхідно, щоб Координаційний центр в Стамбулі був укомплектований, ми зараз обговорюємо це питання. Але повинні бути сформовані представники всіх чотирьох сторін», – розповів Васьков. 

За його словами, це можна виконати протягом чотирьох діб, і тоді розпочнеться безпосередньо відновлення судноплавства. В АМПУ повідомили, що у зв’язку з підписанням 22 липня 2022 року Ініциативи щодо експорту зерна та пов’язаних харчових продуктів морським шляхом, зараз здійснюється відповідна підготовка портів Одеса, Чорноморськ та Південний до відновлення роботи. Враховуючи викладене, в Адміністрації портів України проінформували, що захід і вихід суден до вказаних морських портів здійснюватиметься шляхом формування каравану, який буде супроводжуватись судном лідирування.

Фото: Сергій Антипов.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.