Нардеп Васильковський в списку тих, кого президент позбавив громадянства

Украина

Президент України Володимир Зеленський таємним указом позбавив громадянства нардепа від «Слуги народу» Ігоря Васильковського (представляв у ВР інтереси 139-го виборчого округа, до якого входить Южний), олігарха Ігоря Коломойського, співголови забороненої партії ОПЗЖ Вадима Рабіновіча, а також бізнесмена, голову тероборони Дніпра Геннадія Корбана. Про це журналісту УНН підтвердили джерела в Офісі Президента, а “24 каналу” повідомив радник голови Офісу Президента Сергій Лещенко. Деякі політологи розповсюдили інформацію, що вищезазначених осіб позбавили українського громадянства. На Банковій журналісту підтвердили дану інформацію, додавши, що відповідний указ Президент України підписав таємно.

Зазначимо, що деякі народні депутати оприлюднили інформацію, що олігарху Рабіновичу незабаром буде оголошена підозра у державній зраді. Зокрема, народний депутат Олексій Гончаренко у своєму Telegram повідомив, що відповідну підозру також отримає опозиційний політик Євгеній Мураєв. Секретар Ради Національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що станом на сьогоднішній день під ознаки олігарха, які визначені законом України, підпадають орієнтовно 86 осіб. В Україні вже готовий технічний реєстр олігархів. Як заявив Данілов, зараз відбувається технічна робота в тих інституціях, які мають право, згідно із законом, робити подання на перевірку тих чи інших осіб, які мають ознаки «олігархів».

21 липня нардеп від «Батьківщини» Сергій Власенко на своїй сторінці у Facebook оприлюднив ніби-то указ Президента України Володимира Зеленського, в якому йдеться про позбавлення громадянства 10 осіб. Серед них – олігарх Ігор Коломойський, чинний нардеп від партії «Слуга народу» – Ігор Васильковський, співголова забороненої партії ОПЗЖ Вадим Рабінович, голова тероборони Дніпра, підприємець та політик Геннадій Корбан. УНН звернувся до джерела в Офісі Президента з питанням – чи відповідає даний указ дійсності. На Банковій не спростували, однак і не підтвердили. А ще наголосили на тому, що під оприлюдненим нардепом указом навіть немає підпису Президента. Водночас додали, що такі укази не оприлюднюються.

«Такі укази не оприлюднюють, бо вони містять персональні дані», – запевнило джерело.

У документі не зазначають причини, на підставі яких прийнято Указ. При цьому у Законі України “Про громадянство” статті 17 вказано, що припинити громадянство можна у трьох випадках:

  • втрати громадянства;
  • виходу з громадянства,
  • згідно з міжнародними договорами.

Перші два випадки настають тоді, коли людина стала громадянином іншої країни. Крім того, вона самостійно має подати в Україну певний пакет документів для офіційного оформлення свого нового статусу.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Нардеп Васильковський в списку тих, кого президент позбавив громадянства

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.