Олена Баранецька про підготовку укриттів до 1 вересня та формат навчання в Южному

Информ-панорама

На засіданні виконкому 21 липня були внесені зміни до міської Програми розвитку освіти в Южненскій ОТГ. Заплановані в межах даної програми кошти будуть перерозподілені на інші заходи. Мова йде про необхідність підготовки укриттів в освітніх закладах перед початком нового навчального року. Як повідомила Yuzhny.info заступниця міського голови та начальниця управління освіти Южненської міськради Олена Баранецька, згідно з розпорядженням Володимира Новацького, в нашій громаді була створена комісія щодо обстеження приміщень, які будуть придатні в якості найпростіших укриттів або ПРУ. До її складу увійшли представники ДСНС, Нацполіції, Держпродспоживслужби, Фонду комунального майна, які оглянули всі приміщення та надали свої висновки, чи придатні вони для переховування дітей та працівників закладів освіти.

«Комісія дійшла висновку, що деякі наші заклади не мають таких укриттів, тому було рекомендовано використати інші приміщення для навчання дітей (під час повітряної тривоги). Все одно ми плануємо, що освітній процес повністю в очному режимі не буде відбуватись, так як це було в звичайному мирному житті, а плануємо, що це буде формат, скоріш за все, змішаного навчання (онлайн і офлайн). Зараз відпрацьовуємо контингент учнів і вже, виходячи з відповідних цифр, ми з’ясували, що деякі приміщення ми зможемо використовувати, а деякі – ні. Перед тими закладами, які мають свої найпростіші укриття, зараз стоїть завдання провести там ремонт, повністю обладнати приміщення всім необхідним, згідно з рекомендаціями та висновками комісії. Робити це будуть за кошти місцевого бюджету. Ми маємо провести поточний ремонт, аби дітям там було комфортно знаходитись, на скільки це можливо. Тому сьогодні ми внесли зміни до Програми розвитку освіти, аби мати змогу оголосити відповідну процедуру і до 1 вересня виконати ці роботи, хоча остаточний прийом цих приміщень запланований на 18 серпня. Ми залишаємося в межах своєї програми, тобто фінансово вона не збільшується. В межах одного розділу ми перерозподілимо кошти», – розповіла нам Олена Баранецька.

Заступниця міського голови пояснила, що, згідно з теперішніми нормативами, для дитсадків, де немає укриттів, найближче таке має знаходитись на відстані не більше 100 метрів від закладу, для шкіл – 150-200 метрів.

«Тому ті школи та дошкільні навчальні заклади, де немає укриття, будуть переховуватися у найближчих (під час повітряної тривоги). Коли комісія оглядала всі приміщення, територіально визначила, де є такі укриття і вказала їх адреси в висновках (вони знаходяться в житлових будинках). Але хочу підкреслити, що це не обмежує мешканців вказаних багатоповерхівок на право там теж перебувати. Вони на рівні із дітьми можуть ховатись в цих укриттях», – підкреслила Олена Баранецька.

В цілях безпеки ми не вказуємо, в яких саме будинках мають намір створити умови для тимчасового перебування там дітей під час повітряної тривоги.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Олена Баранецька про підготовку укриттів до 1 вересня та формат навчання в Южному

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.