НКРЕКП підвищила тарифи для водоканалів: чи зміниться вартість води в Южному з 1 липня

Информ-панорама

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг підвищила тарифи на воду для 33 водоканалів, серед яких в списку значить і ТОВ «Інфокс» – філія «Інфоксводоканалу», який є постачальником води для комунального підприємства «Южводоканал». Повідомлення про це оприлюднене на сайті регулятора, передає «Економічна правда».

«29 червня 2023 року відбулося засідання Комісії у формі відкритого слухання, на якому було ухвалено рішення прийняти постанови НКРЕКП про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення», – зазначають в Нацкомісії.

У повідомленні не вказується подробиць рішення. При цьому, по деяких водоканалах “відбулося зростання вище середнього”.  Таким підприємствам пропонується встановити тарифи двома етапами. А саме: перший етап – на період з 1 липня до 31 серпня 2023 року. І другий етап – з 1 вересня цього року. Про які саме водоканали йдеться, уточнено не було.

«Після схвалення відповідних проєктів постанов, розрахунки тарифу було актуалізовано. У тарифах враховано компенсацію вартості електричної енергії з початку 2023 року, що вплинуло на зростання тарифів. Середньозважене зростання склало 32%», – зазначив член НКРЕКП, що доповідав з указаного питання.

На зміну тарифів на першому етапі вплинули такі основні чинники:

  • збільшення вартості електроенергії;
  • зростання вартості реагентів;
  • зміна обсягів реалізації.

На другому етапі в тарифи закладуть:

  • зміну оплати праці
  • актуалізацію витрат для виконання зобов’язань за кредитними угодами з міжнародними фінансовими організаціями.

Ми звернулись за роз’ясненням до директора комунального підприємства «Южводоканал». Як пояснив Yuzhny.info Андрій Шестов, для абонентів южненського КП вартість послуг з 1 липня не зміниться, адже для коригування тарифу на місцевому рівні необхідно дотриматися процедури, яка займе відповідний проміжок часу. Спочатку тариф зміниться для постачальника – «Інфоксводоканала», від якого Южне отримує воду, як тільки на «Южводоканал» надійде платіжка, яка буде розрахована згідно з новим тарифом, тільки тоді підприємство, ймовірно, почне готувати необхідний пакет документів для коригування нині діючого тарифу. Зазначимо, що відкоригований тариф для КП «Южводоканал» згідно з процедурою, має бути винесений для розгляду і затвердження виконавчим комітетом Южненської міськради.

Нагадаємо, останній раз виконком розглядав питання щодо затвердження нового тарифу на послугу централізованого водопостачання та водовідведення 18 лютого 2022 року. Тоді, враховуючи зростання цін на воду від постачальника («Інфоксводоканал»), електроенергію, підвищення мінімальної зарплати КП «Южводоканал» було вимушене скоригувати тариф.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “НКРЕКП підвищила тарифи для водоканалів: чи зміниться вартість води в Южному з 1 липня

  1. Ще бувші президенти Янукович +Кучма бандити продали ща копійуи російським олігархам наші українські активи ОБЛводоканали та облгази та обленерго І сьогодні ця російська мерзота піднімає тарифи на воду і на все Тому наша українська влада повинна терміново забрать все і повернуть у власність держави Населення України не витримає підвищення тарифів Ми задихаємось від кацапья яке тягне з нас всі соки ГЕТЬ МОСКАЛІВ З УКРАЇНИ

  2. Галина, хорош нести пургу! Ты кого москалями обзываешь, чудо неграмотное?
    В Одессе вода – Инфокс-водоканал. Это Злочевский. Злочевский – это Буризма. Буризма – это Байден.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.