«Муніципальну варту» в Южному готуються оптимізувати, скоротивши штат працівників

Информ-панорама

Питання доцільності утримання муніципальних варт за рахунок бюджетів у територіальних громадах Одеського району, в тому числі в Южненській ОТГ, потребує детального аналізу та можливого внесення змін у їх функціонування. Про це не раз звучало на рівні обласної та районної військових адміністрацій та в депутатському корпусі Южненської міськради. Так, на сесію, яка запланована 29 березня, на розгляд депутатів підготовлено відповідний проект рішення. Документ оприлюднений на сайті міськради. В ньому говориться, що в 2023 році фонд заробітної плати комунального підприємства «Муніципальна варта» з нарахуваннями складав 17,2 млн гривень, з них витрачено 16,3 млн. Фонд заробітної плати з нарахуваннями на цей рік становить 18,6 млн гривень.

«Останнім часом на рівні Южненської міської ради, а також Одеської обласної та Одеської районної військових адміністрацій неодноразово порушувалось питання щодо оптимізації роботи підприємства. З урахуванням рекомендацій, на підставі аналізу діяльності підприємства, керівництво КП прийшло до висновку про наявну можливість скорочення штатної чисельності у кількості 11 штатних одиниць за рахунок посад економіста та інспекторів відділу муніципальної охорони (безпеки), що дасть можливість оптимізувати роботу підприємства, а відповідно – зменшити видатки на його утримання. Вказане скорочення не вплине на ефективну роботу підприємства та виконання покладених на нього обов’язків щодо контролю за станом благоустрою, охорони об’єктів комунальної власності, профілактики правопорушень та діяльність по забезпеченню публічної безпеки і порядку на території Южненської громади. В разі прийняття рішення про скорочення штатної чисельності працівників підприємства, потрібен буде певний період, передбачений чинним законодавством, необхідний для проведення процедури вивільнення працівників, а це не менше двох місяців», – говориться в пояснювальній записці до проекту рішення.

Наразі загальна штатна чисельність працівників КП «Муніципальна варта» в Южному складає 60 осіб. В наявності – 56, чотири посади (інспектор відділу інспекції з благоустрою та три інспектори відділу муніципальної охорони) вакантні. Згідно з діючим Статутом підприємства, на період воєнного стану працівники підприємства відряджені в розпорядження начальника органу поліції у складі начальника, начальників відділів та інспекторів. Працівники КП, які відряджені в розпорядження начальника органу поліції, спільно з правоохоронцями задіяні до виконання функцій під час правового режиму воєнного стану, в тому числі до охорони об’єктів критичної інфраструктури, публічної безпеки і порядку, несення служби на блокпостах та інших завдань на території Южненської ОТГ.

Нагадаємо, що через повномасштабну війну, в 2022 році в нашій громаді було прийнято рішення створити на базі КП «Муніципальна варта» відділ муніципальної охорони для підтримання безпеки і правопорядку, несення служби на блокпостах, патрулювання територій громади. Цей відділ має припинити свою діяльність через рік після скасування воєнного стану в Україні.

«На теперішній час, щоденно, згідно з графіками, до роботи задіяні 12 інспекторів відділу муніципальної охорони (10 з них на добове чергування і 2 у нічний патруль) та 3 працівники відділу інспекції з благоустрою. Кожен з них виконує свої функції в межах наданих повноважень (виносити приписи та складати протоколи про адміністративні правопорушення мають право посадові особи відділу інспекції з благоустрою та начальник підприємства). На постійній основі на добове чергування задіяний 41 працівник відділу охорони, ще 6 із вказаного відділу – для несення служби у нічному патрулі та посилення охорони адміністративної будівлі відділення поліції у нічний час. Починаючи з 12 лютого цього року, інспектори відділу муніципальної охорони також задіяні до охорони публічної безпеки та порядку на території п’яти шкіл Южненської громади. Час роботи працівників в навчальних закладах: з 08:00 до 16:00 (п’ять днів на тиждень)», – повідомляється в документі.

Нагадаємо, на сесії 14 грудня 2023 року депутати дали протокольне доручення створити робочу групу щодо оптимізації роботи цього підприємства та передбачити фінансування для вказаного КП тільки після відпрацювання цього питання.

Джерело фото: скриншот з відео https://www.youtube.com/watch?v=DUtKutt45pU.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

10 thoughts on “«Муніципальну варту» в Южному готуються оптимізувати, скоротивши штат працівників

 1. В нашому місті муніципальна варта лише охороняє працівників виконкому від людей. Абсолютно непотрібна структура. Тим паче не узаконена на рівні держави.

 2. Ничего себе штат 60 человек, а где они, что они делают, совсем недавно было человек 5-6 с директором.

 3. труженников порта пакуют в бусы а ухилянты из мунварты охраняют водокачку хорошо устроились

 4. Не мелите чепухи, муниципалы делают больше тех же мусоров. Просто скованы законодательством тупым.

 5. Видел несколько раз как эти из варты идя мимо машин стоящих на газоне или тротуаре делают вид что слепые и проходят мимо.

 6. Знаю більшість з працівників варти особисто. Більшість колишні працівники міліції та поліції, які пішли на пенсію чи звільнилися. З початком війни вони перші взяли до рук зброю та охороняли місто. Безкоштовно та щоденно!!!. Стоячи на блок посту поряд з працівниками, які отримували чималу зарплату. їм дякували перехожі та проїзджі. А зараз?. Всі опірилися, стали сміливіші і давай варту гнобити. А пройдіть їхню стежку. Я впевнений, критиків стане набагато менше. Забравши з міста варту, поліція взагалі ні з чим не буде справлятися.

 7. Надо людям расшифровать ,что такое городская охрана или она же муниципальная варта. Есть часть людей, которые ходят и дворы смотрят. Травоядные. За травой смотрят , песочницами, качелями. Их задача угрожать ОССБ штрафами. А там , где территория города , они стараются ничего не видеть.
  Говорили , что есть те , кто усиливают здание полиции и исполкома и др.
  Ночью ходят , как невидимки. Никто , по дворам их не видит. Люди бывают не спят и не видят , стою по двору полиця проезжала

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.