Кількість укладених декларацій з лікарями «первинки» за 2022 значно зменшилась

Информ-панорама

Кількість укладених декларації на медичне обслуговування населення з лікарями Центру первинної медико-санітарної допомоги в 2022 році значно зменшилась в порівняні з 2021-м. Станом на 01.11.2022 року – 17 309 декларацій. Про це говориться у звіті медичного закладу, який був затверджений на засіданні виконкому 14 лютого. 

Згідно з Програмою розвитку та підтримки первинної медико-санітарної допомоги на 2022 рік з місцевого бюджету було передбачено 3,8 млн гривень, але фактично використано 3 млн гривень (фінансування на оплату комунальних послуг, забезпечення лікарськими засобами пацієнтів, які страждають на рідкісні захворювання, забезпечення виконання Постанови КМУ щодо впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань). Про це доповіла заступниця головного лікаря з економічної частини Ірина Лугових.

В 2022 році на диспансерному обліку  ЦПМСД перебувало 75 осіб пільгової категорії, які отримують медикаменти згідно з Постановою Кабміну №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань». Всі хворі, які відносяться до окремих груп населення  за певними категоріями захворювань, були забезпечені необхідними лікарськими засобами згідно наданих реєстрів – зазначається в звіті.

На диспансерному обліку  центру в 2022 році перебувало 11 осіб, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання та потребували отримання життєвонеобхідних лікарських засобів згідно з Постановою Кабміну №160. Зазначається, що 91 відсоток хворих  на рідкісні захворювання (10 з 11 осіб) забезпечено необхідними лікарськими засобами  та продуктами для спеціального дієтичного споживання. Один пацієнт не отримував призначений йому лікарський засіб у зв’язку з його відсутністю у постачальника фармацевтичних препаратів в 2022 році.

Раніше ми повідомляли, що в поточному році для лабораторії центру первинної медико-санітарної допомоги планується передбачити можливість закупівлі за рахунок коштів місцевого бюджету гематологічного аналізатору, його вартість – 304 тисячі гривень. Обладнання потрібне для забезпечення можливості безперебійної роботи лабораторії та дотримання вимог Національної служби здоров’я України щодо обсягу та переліку обов’язкових медичних послуг на первинній ланці, а саме для проведення пацієнтам загального аналізу крові з лейкоцитарною формулою. Той аналізатор, який наразі є в центрі – вже застарілий і потребує заміни, тому на початку лютого членами виконкому було принято рішення передбачити відповідні зміни до Програми розвитку та підтримки первинної медико-санітарної допомоги Южненської ОТГ на цей рік.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.