Голова райради приїхав в Южне роз’яснити депутатам щодо незаконності проведення онлайн-сесій

Информ-панорама

Питання стосовно можливості проведення засідань депутатських комісій, сесій та безпосередньо голосувань в дистанційному режимі серед южненських депутатів порушувалось неодноразово, зокрема і на засіданні 27 липня. Депутати Олександр Гречкін (колишній представник партії ОПЗЖ, нині групи «За мир і незалежність»), Максим Кушнір (партія «Європейська солідарність»), Олександр Діденко (партія «Слуга народу») звертались до міського голови, аби в міськраді забезпечили можливість підключатися до сесій онлайн тим депутатам, які не знаходяться на території Южненської громади. Серед них більшість перебуває за кордоном (Віталій Кутателадзе, Валентина Дешко, Інна Полякова, Анна Студнікова) та одна депутатка, Марина Пелипенко, відсутня через те, що несе службу в лавах ЗСУ далеко від Южного і змоги приїжджати на відміну від інших депутатів-військових (Сергій Потушанський, Віталій Розмеріца, Вадим Назаренко, Єгор Смирнов) – не має.

На засідання сесії 27 липня для роз’яснення питання щодо законності сесій в режимі онлайн приїхав голова Одеської районної ради Віталій Барвіненко. Він зазначив, що раніше така можливість дійсно передбачалась, але це було пов’язано з карантином, який було введено через пандемію COVID-19 і задля безпеки, тоді засідання можна було проводити дистанційно. Але карантин скасовано і тепер депутати повинні бути присутні під час голосування з питань життєдіяльності громади безпосередньо в сесійній залі.

«Що стосується голосування в режимі онлайн, воно було в свій час передбачено і в Одеській райраді, і в інших. Є дуже проста позиція держави з цього приводу, позавчора Президент України у своєму виступі озвучив щодо виїзду низки депутатів за кордон. Онлайн голосування було визначено змінами до закону в період пандемії коронавірусу. З 1 липня Постанова Кабміну по COVID-19 скасована, тому ці положення втрачають свою дію. Крім того, Южненському міському голові буде офіційно надіслано відповідного листа від профільного комітету Верховної Ради, від голови обласної ради та від голови районної ради (від мене) щодо необхідності приведення регламентів місцевих рад стосовно блоку питань щодо онлайн голосування, відповідно до нових правових реалій (після скасування карантину). В нас є практика, коли депутатка Одеської міськради оскаржила рішення порядку проведення засідання онлайн і виграла суд, що в результаті призвело до скасування тих рішень, за які було проголосовано депутатами дистанційно.

Одночасно з цим хочу повідомити, що триває розробка закону, онлайн голосування буде, думаю, що з вересня, але це не привід для депутатів «з дивану» брати участь в сесії. Пропонується чітка процедура, голова громади отримуватиме за 23 дні до сесії інформацію від прикордонної служби про наявність депутатів всередині країни. Ті, які перебувають на території України, матимуть право долучатись до сесій дистанційно, тому що є бійці на фронті, які мають право брати участь в голосуванні, є ті, хто перебуває на лікуванні, хто займається волонтерством. Але це окрема категорія депутатів, які мають знаходитись на території України. Взагалі, хто такий депутат місцевої ради? Це той, кому громада довірила представляли його інтереси. Тому, як мені здається, хоча б на сесії треба бути присутнім разом зі своєю громадою, яка тебе обрала. Щоб не було ситуацій з Арістовим, який на Мальдівах чи Тищенком, буде чітко розроблена процедура допуску до голосування онлайн тих обранців, які перебувають в країні, але з поважних причин не можуть бути присутні в сесійній залі», – озвучив Віталій Барвіненко.

Після виступу Віталія Барвіненка депутати міськради від колишньої партії ОПЗЖ, а нині представники групи «За мир і незалежність» Олександр Гречкін та Сергій Козак звернулися до голови райради. Вони озвучили, що згідно з регламентом Южненської міськради, передбачена участь депутатів в сесії в режимі онлайн і це законне право міських обранців. Сергій Козак також навів приклад, що сесія Миколаївської ради проводиться онлайн.

Віталій Барвіненко обурився, що ці два депутати почали свій виступ російською мовою і закликав представників депутатського корпусу розмовляти державною мовою – українською. Він також повідомив, що над регламентами місцевих рад перш за все стоїть закон, а він на сьогодні не передбачає можливості дистанційної участі депутатів в голосуванні на сесіях. Саме тому, в ситуації з Миколаївською радою, де декілька обранців дійсно голосували онлайн, рішення сесії через суд були анульовані. Про це повідомив голова райради, поставши крапку в цьому питанні.

Міський голова в інтерв’ю Yuzhny.info озвучив, що запросив Віталія Барвіненка на засідання сесії спеціально, аби той, як експерт, роз’яснив южненським депутатам щодо законності проведення сесій в режимі онлайн. Він також повідомив, що додатково звернувся і в Асоціацію міст України з цього питання, адже деякі представники депутатського корпусу в Южному досі наполягають на тому, аби сесія проводилась за участі тих їхніх колег, які знаходяться поза межами нашої громади.

«Я від депутатів постійно отримував депутатські запити відносно онлайн сесій, аби проводити їх дистанційно. Я зробив офіційний запит в Асоціацію міст України, де мені відповіли, що онлайн проводити сесії і засідання депутатських комісій не можна. Це порушення закону. Зараз розробляється новий закон в Верховній Раді, про це детально доповів Віталій Барвіненко. Буде чітко прописано, за яких умов депутат зможе підключатися до голосування онлайн», – озвучив Володимир Новацький.

Нагадаємо, 16 лютого цього року більшість депутатів зірвала сесію, продемонструвавши тоді підтримку своїх колег, які знаходились не на території Южненської громади, на той момент це була депутатка Марина Пелипенко, вона перебувала в межах України, але не в Южному через свою службу в ЗСУ, а ще п’ятеро знаходились за кордоном (Віталій Кутателадзе, Інна Полякова, Анна Студнікова, Валентина Дешко, Тетяна Сергєєва). Пізніше депутатка Сергєєва приїхала в Южне, інші зі списку – в Україну не повернулися (станом на 28 липня 2023 року).

Тоді Володимир Новацький озвучив свою позицію з цього питання, він вважає, що ті депутати, які сьогодні за кордоном і не мають можливості повернутися на Батьківщину або не хочуть цього роботи, повинні відмовитися від своїх депутатських зобов’язань, адже в них нема морального права вносити свої пропозиції щодо життя громади і її жителів, якщо вони не володіють ситуацією на місці.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Голова райради приїхав в Южне роз’яснити депутатам щодо незаконності проведення онлайн-сесій

  1. Всіх хто тікав за межі України,хто досі смердить і нав’язує суспільству мову вбивць покарати.Непокаране зло – вся Україна у вогні!Воно є рускіймір і за ним сотні злочинів.Дайте їм можливість побачити руськіймір ближче.

  2. Всё правильно… Почему одни должны менять памперсы после ночных воздушных тревог, а другие нет? Всех в строй поставить…

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.