Фірма «Частюля» відмовилась вивозити сміття з Сичавки і Кошар: оголошено новий конкурс

Информ-панорама

Приватна одеська фірма «Частюля» відмовляється продовжувати надавати послуги з вивезення твердих побутових відходів на території Сичавки та Кошар. Аргументує це тим, що більшість жителів цих населених пунктів не хочуть підписувати договір з організацією та платити за послугу. Про це Yuzhny.info повідомив заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий. За його словами, через таку ситуацію Южненська міськрада була вимушена оголосити новий конкурс з визначення виконавця послуг зі збирання та перевезення побутових відходів з Сичавки і Кошар.

«Фірма, яка виграла в 2021 році конкурс, сьогодні відмовляється виконувати свої обов’язки, оскільки більшість населення цих сіл не хоче заключати договори і платити за послугу. Компанії не вигідно продовжувати свою діяльність, вона відмовилась працювати далі. Тому був оголошений новий конкурс. В разі, якщо він не відбудеться і не буде претендентів, будемо оголошувати повторний, після цього, якщо переможця не знову ж таки не буде – ми самостійно маємо визначити компанію, яка займатиметься вивезенням сміття з цих населених пунктів. Можливо, у крайньому випадку, це буде комунальне підприємство «Южтранс», – пояснив Дмитро Любівий.

На засіданні виконкому 12 липня питання щодо початку проведення нового конкурсу було погоджено одноголосно. Зокрема погодили і склад конкурсної комісії, її очолить Сергій Оришака, начальник управління архітектури та містобудування. Секретарка конкурсної комісії – Анастасія Артюх-Козлова, головна спеціалістка відділу державного архітектурно-будівельного контролю управління архітектури та містобудування.

Нагадаємо, проблема засміченості в Сичавці та Кошарах триває роками. 23 березня цього року під час зустрічі жителів цих сіл з міською владою, люди поскаржилися, що на території населених пунктів замало альтфатерів та є декілька сміттєзвалищ. Тоді Дмитро Прохоров, директор КП «Южненське узбережжя», яке займається прибиранням громадських територій сіл, пояснив, що в Сичавському старостинському окрузі вивозом побутових відходів займається приватна компанія «Частюля» і ті жителі, які підписали договір з фірмою, мають баки для збору ТПВ, а ті селяни, які цього не зробили – зносять своє сміття в балки та утворюють на місцевості стихійні сміттєзвалища. За його словами, проблема вирішиться тільки тоді, коли кожен житель села візьме на себе відповідальність за своє сміття і почне сплачувати за послугу його вивезення, як це роблять в інших населених пунктах, зокрема в Южному та Нових Білярах.

«Спочатку в Сичавці жителі заключили договір з приватною фірмою «Частюля», вона потім привезла свої альтфатери та встановила їх на вулицях села, але жителі не сплачували за послугу вивезення побутових відходів, тому «Частюля» забрала альтфатери у тих, хто не платив. Ті жителі села, які сплачують – в них альтфатери стоять біля будинку. Проблема зі сміттям в селі дійсно існує, люди за звичкою продовжують викидати відходи в балки. Ми стараємося з цим боротись, але до кінця зробити це неможливо, люди мають перестати засмічувати власне село», – озвучив Дмитро Прохоров.

Фото: lan.od.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.