Енергодім: в Южному ОСББ завершує утеплення фасадні роботи частини будинку

«Енергодім»: в Южному цьогоріч один з будинків отримає фінансування з бюджету

Информ-панорама

На сесії 18 травня депутати погодили внесення змін до Програми надання фінансової підтримки об’єднанням  співвласників багатоквартирних будинків Южненської громади, які є учасникам державної Програми з енергоефективності «Енергодім». Мова йде про багатоповерхівку по проспекту Миру, 26. Цьогоріч з місцевого бюджету ОСББ виділять 1 млн гривень, аби об’єднання співвласників будинку мало змогу завершити роботи з енергоефективності до кінця 2023 року, як і запланували. Нагадаємо, в будинку наразі активними темпами проводиться утеплення будівлі. Фасадні роботи – основний етап заходів в межах проєкту з енергомодернізації, який втілює це ОСББ в рамках державної програми Фонду енергоефективності «Енергодім».

Перевага даної програми полягає в тому, що 70% вартості будівельних робіт компенсує держава, 20% – співвласники дому, 10% – місцевий бюджет. Ці 10% від бюджету громади для ОСББ по проспекту Миру, 26 є вкрай важливими, без цих коштів завершити фасадні роботи в будинку не вдасться. Про це неодноразово в інтерв’ю Yuzhny.info повідомляла голова правління ОСББ Наталя Артюшкіна. Тепер, коли більша частина заходів виконана, керівництво ОСББ має на меті завершити запланований об’єм робіт. Одна з головних цілей проєкту – збереження цілісності конструкцій цього будинку. Адже, згідно з технічним звітом, який для ОСББ проводив сертифікований спеціаліст, в будинку є певні проблеми. Завдяки реалізації проєкту конструкції цієї багатоповерхівки будуть закриті від шкідливого впливу зовнішнього середовища, що допоможе зупинити негативні процеси (захистить від відшарування оздоблювального шару арматури, корозійних процесів з подальшим руйнуванням панельних плит), а це в свою чергу вплине на безпечність та продовжить термін експлуатації будівлі.

Енергодім: в Южному ОСББ завершує утеплення фасадні роботи частини будинку

Заступниця фінансово-економічного відділу управління ЖКГ Вікторія Куртяк доповіла, що наразі заявку на отримання фінансування з місцевого бюджету через міську програму подало тільки ОСББ по проспекту Миру, 26.

«Зміни стосуються механізму фінансування, тепер у нас буде змога здійснювати фінансування паралельно, ОСББ виконало роботи, приносить нам відповідний акт і ми відшкодовуємо вартість робіт. Будинку вже профінансував Фонд (державний бюджет) 3,6 млн гривень. В межах цієї програми ОСББ «Мирний-26» здійснює заходи з енергоефективності на умовах співфінансування. Механізм  фінансування треба було розробити так, щоб можна було ефективно і своєчасно використовувати кошти місцевого бюджету. Наразі в нас такий один будинок, який подав заявку і який вже отримав фінансування від Фонду і очікуює його від місцевої казни», – озвучила Вікторія Куртяк.

Нагадаємо, що ОСББ по проспекту Миру, 26 починало проведення заходів з енергоефективності з капітального ремонту інженерних мереж, модернізації теплопункту, гідравлічного балансування, утеплення підлоги технічного поверху, заміни вікон в квартирах тих мешканців, які виявили бажання це зробити (люди робили свій внесок в розмірі 30%, ще 70% компенсував Фонд). Це все відбувалось в 2021 році, в 2022 почалася підготовка до утеплення будинку. Станом на сьогодні в будинку вже провели утеплення першого під’їзду і на завершальній стадії роботи на четвертому. В планах утеплити ще два під’їзди – другий і третій. За словами Наталі Артюшкіної, такий порядок виконання робіт обумовлений тим, що першочергово треба було братися за торцеві стіни багатоповерхівки, де більш за все обдуває вітер (це як раз перший і четвертий під’їзди).

Енергодім: в Южному ОСББ завершує утеплення фасадні роботи частини будинку

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.