Южненцям рекомендують провести побутову термомодернізацію перед початком опалювального сезону

Городская хроника

Обласна військова адміністрація та зокрема керівництво Южненської ОТГ зараз проводять усі заплановані заходи щодо своєчасної підготовки теплових мереж і теплопунктів до роботи в новому опалювальному сезоні 2022–2023 років. Як повідомляється на сторінці Южненської міськради у Facebook, Міністерство розвитку громад та територій України рекомендує завчасно подбати мешканців про свою оселю та особисто провести побутову термомодернізацію (побутові робити з утеплення вікон, дверей, дахів тощо). Це забезпечить комфортні умови для проживання в цьогорічний непростий опалювальний період.

Як зберегти тепло в оселі? 

 • Не перекривайте шлях теплу. Радіаторні екрани, довгі штори чи жалюзі, невдало розташовані меблі, сушарки для білизни перед батареями поглинають до 20% теплової енергії. 
 • Заклейте щілини у вікнах. Близько 40% тепла, що надходить у приміщення, втрачається взимку через вікна. Елементарні заходи з теплоізоляції (утеплення вікна поролоновими смужками) допоможуть підвищити температуру у квартирі на 4-5°С. 
 •  Обладнайте вентиляційні отвори спеціальними дверцятами або шматком картону. Це допоможе підвищити температуру на 3-5° С.
 • Приберіть декоративні панелі на батареях. Вони забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах, на 10% менша, ніж у тих, які виступають у кімнату.
 • Наклейте фольгу на обидві сторони ДСП та розмістіть на стіні за батареєю. Це підвищить тепловіддачу радіатора на 20%. При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 4%.
 • Перефарбуйте батарею в темний колір. Батарея з темною поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору на 8-10 % тепліше, ніж з білою.
 • Не перегрівайте приміщення – вдягайся тепліше. При завищеній кімнатній температурі зростає ризик простудних захворювань. За даними лікарів, сон у прохолодному приміщенні корисніший.
 • Провітрюйте приміщення протягом 10-15 хвилин. Через привідкриті впродовж багатьох годин вікна значно втрачається тепло. Краще провітрювати протягом 10-15 хвилин при широко відчиненому вікні.
 • Поставте засоби обліку тепла. Витрати на опалення приміщення зменшуються до 40%, якщо ти маєш індивідуальне опалення або лічильники тепла.
 • Проведіть теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною (підтягнути дверні петлі та додатково встановити теплоізоляцію на самі двері).
 • Поставте склопакети. Склопакети мають такий самий опір теплопередачі, як цегляна стіна товщиною 50 см. Такий надвисокий ступінь теплоізоляції скорочує втрати тепла до 50%.
 • Використовуйте жалюзі. Жалюзі або короткі штори допоможуть скоротити втрати тепла на 8-15%, яке виходить через скло. 
 • Закривайте двері в під’їзді. Тепловтрати через відкриті двері та розбиті вікна в парадній становлять 5-15% від сумарних теплових втрат будинку.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.