Дмитро Любівий про підготовку та особливості нового опалювального сезону в Южному

Информ-панорама

В Южному розпочалась підготовка до опалювального сезону 2022/2023. Враховуючи воєнний стан в нашій країні, в місті цьогоріч виникло декілька нюансів в цій роботі. Про це в інтерв’ю Yuzhny.info, в понеділок, 8 серпня, розповів заступник міського голови та начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий.

«Зараз ми інтенсивно готуємось забезпечити населення міста теплом в зимовий період. По-перше, тільки нещодавно була врегульована можливість виділення коштів на проведення технічних робіт на котельні, адже ми щороку на «ЮТКЕ» проводимо заходи з модернізації, які дозволяють технічно залишатися підприємству на належному рівні і економити гроші споживачам послуг. Кабмін вже активно включився в процес і нещодавно в міністерстві розвитку громад і територій відбулось засідання, де були міські голови Одещини, в тому числі і Володимир Новацький, там обговорювались усі важливі на сьогодні питання щодо теплопостачання. У нас рішенням Кабміну зафіксована вартість газу на рівні минулого року. При цьому є рекомендація зменшити його об’єм споживання. 10 відсотків ми маємо зекономити. За рахунок чого? У нас є варіанти, зокрема, розпочати опалювальний сезон трохи пізніше, ніж зазвичай, але будемо все ж таки вирішувати з огляду на погодні умови. До того ж, Кабміном визначено, що температура в квартирах буде знижена до 18 градусів. Сьогодні ситуація така не лише в Україні, європейські споживачі також прийняли рішення, що, як мінімум, на 15 відсотків вони зменшать споживання газу. Сьогодні стоїть задача технічно підготуватися, на южненській котельні наразі проводяться необхідні роботи. Після внесених змін в постанову Кабміна, уряд дозволив використовувати кошти місцевого бюджету для проведення заходів з забезпечення опалювального сезону, тому на «ЮТКЕ» ми плануємо оперативно провести капремонт одного з насосів. Це дуже важливий момент, адже в разі поломки агрегату, у нас не буде резервного. На жаль, сьогодні в нас не відремонтовані аварійні відрізки теплотрас, які ми планували зробити цьогоріч, це звичайно неприємна ситуація, але навіть при великому бажанні, ми не встигнемо це вже зробити. Якщо б уряд нам таку можливість надав на початку літа – тоді б встигли», – розповів Дмитро Любівий.

Заступник міського голови також озвучив, що склалася невтішна ситуація стосовно заборгованості населення перед КП «ЮТКЕ». Вперше за всі роки існування комунального підприємства, борг склав рекордних 23,5 млн гривень.

«Нагадаю, що по ініціативі депутатського корпусу, тариф зробили одноставковим, в результаті чого в зимовий період він значно збільшився і тому люди стали менше сплачувати, враховуючи таку вартість. Ми розуміємо, що зараз війна, багато людей залишились без роботи, в населення просто немає можливості оплачувати послуги. Але треба розуміти й те, що з нашої котельні автоматично списуються усі кошти, які надходять, на погашення заборгованості перед «Нафтогазом» (1,6 млн гривень). Оскільки ми, перенісши ПТН в основний тариф, датували різницю в тарифі (17 млн гривень), то цьогоріч, враховуючи, що на 10 відсотків буде меншим об’єм споживання, треба запланувати 15 млн гривень з бюджету. Місто знову візьме на себе ці фінансові зобов’язання, аби полегшити навантаження на населення. Щоб КП «ЮТКЕ» могло запуститись, йому треба спочатку розрахуватись перед «Нафтогазом», за останні два тижня населення сплатило півмільйона. З урахуванням таких показників, закрити борг підприємство зможе орієнтовно в жовтні, тобто можливості накопичити власні кошти – в нього не буде. Окрім того, є ще борги минулих років. Є люди, які роками не сплачують за теплопостачання, тому борги накопичуються з року в рік. Зараз ситуація загострилася через війну, адже багато людей виїхало, залишивши свої домівки в лютому, а сезон у нас продовжувався до квітня», – розповів Дмитро Любівий.

Він також зазначив, що «ЮТКЕ» буде подавати у теплоносій температуру трохи нижче, ніж це було в минулому році,  а ось керівники ОСББ зможуть відкоригувати її, зробити нижче, чи навпаки. Від цього буде залежати сума в платіжках в кінці місяця. За бажанням мешканців будинків, ОСББ буде регулювати необхідну людям температуру. На щастя, на КП «ЮТКЕ» вдалося зберегти кістяк необхідних спеціалістів, хоча частина працівників з різних обставин не змогла залишить працювати далі на підприємстві. В УЖКХ планують, що опалювальний сезон вдасться розпочати у встановлений термін, це буде залежати в першу чергу, від погоди.

Завершуючи інтерв’ю на тему опалювального сезону в Южному, ми звернулись за коментарем стосовно інформації, яка шириться в соцмережі на предмет наявності у Дмитра Любівого подвійного громадянства та його перебування за межами України. Заступник міського голови повідомив, що має одне громадянство – українське, і на сьогоднішній день перебуває в Україні, зокрема в Южному, на своєму робочому місці та продовжує виконувати покладені на нього обов’язки, в чому ми й самі переконалися, записуючи сьогоднішнє інтерв’ю.

«Коментувати з цього приводу нічого. На жаль, війна не відміняє наявності ні дурнів, ні пліткарів. Можливо, навіть, під час таких складних для країни часів, вони ще більше себе проявляють і показують своє обличчя. Писати сьогодні якісь нісенітниці – безглуздо, все це дурня, сьогодні Україна, зокрема й наша громада, зайнята важливими справами. Я думаю, що люди бачать і цінують те, що наше місто виглядає достойно, не дивлячись на складні часи, всі комунальні служби працюють злагоджено, порядок в місті підтримується на належному рівні. Це все робота ЖКГ і саме в цьому полягає моя основна задача – контролювати, аби робота наших служб була налагоджена, зокрема, аби ми вчасно розпочали цьогоріч опалювальний сезон. А всі нісенітниці, які поширюють слаборозвинені в мозковому плані пліткарі – це ж не від великого розуму, адже, подаючи будь-яку інформацію – її спочатку перевіряють, можна ж прийти у виконком, поцікавитись. Раджу не читати «написи на заборах», а користуватись перевіреною інформацією», – озвучив Дмитро Любівий.

Дмитро Любівий про підготовку до опалювального сезону в Южному.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Дмитро Любівий про підготовку та особливості нового опалювального сезону в Южному

  1. Дмитрий Валерьевич, не обращайте внемание на полудурков всяких там!!!! Мало ли чего выдумывают им лишь бы судачить и кости перемывать в интернетах. Лучше бы армии помагали или сетки плели но нет же, надо следить сколько у кого гражданств

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.