Банальний переклад залишить Южному “імперську” назву – заявила членкиня комісії з перейменування міста

Информ-панорама

Місто Южне перейменують наступного року. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла директорка Южненської міської студії телебачення “МИГ” Ольга Годовенко. Вона зазначила, що порт Південний – найпівнічніший порт у Чорному морі, а назва “Южне”, на її думку, є імперською, бо місто – південне до Москви, а не для України. Тому, на думку Годовенко, не можна залишати ані стару назву, ані прямий переклад.

Ольга Годовенко: “На початку липня була створена комісія по перейменування, і я туди увійшла. Звичайний переклад “Південний” тоді навіть не розглядався. Жителі надали 168 варіантів назви, по критеріях вибрали 12 назв і вже серед них жителі мали вибрати щось приємне для більшості. Але цього року перейменування не відбулось, тому що втрутився міський голова Володимир Новацький. Він запропонував ухвалити прямий переклад “Південне”. За добу до консультативного голосування зібралась комісія у повному складі – 21 людина. Серед них більшість депутатів Южненської міської ради, які проголосували за те, щоб назва “Південне” увійшла у список. За добу до засідання міський голова звернувся до Нацкомісії зі стандартів державної мови і вони дозволили включення назви “Південне”. І нікого не зупинило, що на території України є вісім населених пунктів з назвою “Південний” чи “Південне”.

Серед запропонованих для голосування пропозицій нової назви міста були такі: Аджалик, Аненталь, Порт-Аненталь, Аксинськ, Оріяна, Південне, Доброморськ, Причорноморськ, Сонячноморськ, Мореслав, Портовськ, Тилігул.

Ольга Годовенко: “Ми робили консультативне опитування серед трьох тисяч місцевих жителів, коли назва “Південне” ще не була внесена до списку варіантів. Більшість мешканців проголосували за ім’я “Причорноморськ”. Зараз, коли внесли назву “Південне”, ми ще не проводили дослідження”.

На її думку, встигнути із перейменуванням цього року буде нереально.

Нагадаємо, 9 листопада в міськраді відбулось позачергове засідання сесії, на якому депутати мали визначились, який саме з чотирьох варіантів (Південне, Аненталь/Порт-Аненталь, Оріяна) нової назви міста надіслати в Київ для розгляду, як офіційну пропозицію від Южного. Проте в ході засідання після тривалого обговорення ініціативи депутата від «Європейської солідарності» Максима Кушніра, міські обранці одноголосно проголосували за те, аби підготувати письмове звернення до Національної комісії зі стандартів державної мови з метою, аби їхні фахівці виключили з переліку населених пунктів Одеської області, які підлягають перейменуванню, назву міста Южне.

Южненський міський голова, як і всі присутні в той день депутати, теж підтримав ініціативу Кушніра надіслати звернення до Нацкомісії, аби їхні спеціалісти зняли зі списку для перейменуванні назву «Южне». Володимир Новацький також озвучив, що проводити повторне голосування серед містян вважає недоцільним.

Володимир Новацький: «Висновки можуть давати різні інститути, але кінцеве рішення за Нацкомісією, саме їй доручено підготувати остаточну відповідь (експертизу щодо відповідності назви стандартам державної мови), на основі якої Верховна Рада буде приймати рішення. Робити повторне голосування серед містян немає сенсу і часу».

Якщо Нацкомісія після отримання звернення від Южненської міськради надасть відповідь, що «Южне» не відповідає стандартам державної мови, повинна бути змінена і це не рекомендація, а необхідність, тоді депутати зберуться знову на засідання сесії і вже проголосують за один з чотирьох варіантів (Південне, Аненталь/Порт-Аненталь, Оріяна) нової назви міста і надішлють його в Київ для розгляду, як офіційну пропозицію.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

26 thoughts on “Банальний переклад залишить Южному “імперську” назву – заявила членкиня комісії з перейменування міста

 1. Почему нас должно интересовать мнение какой-то там членкыни. Заодно предлагаю ее родителям отказаться от имперского наследия в виде квартиры, на улице Строителей.

  1. Як же бісить вживання фемінітивів у назвах професій. Люди відрізняються лише наявністю або відсутністю інтелекту, а не статевою приналежністю

 2. Південне воно і до Киева, і до Житомира та й майже до всіх населенних пунктів України, а не тільки до Москви. Та й сонце в нас погане, бо зі сторони Росії до нас приходить, треба щось робити! Членкині – вони такі членкині.

  1. Годовенко слишком много на себя берёт,пока война не началась её не интересовало переименование города,уже напрягает своими бредовыми высказываниями!

 3. Яркий пример того, что вас никто не спрашивал, а вам так хотелось.. Отсюда и берётся узкий круг ограниченных людей. Это мнение да и статья это отражение мнения одного человека и совсем не Годовенко.

 4. Оля втратила чоловіка в цій війні росії проти нас українців.Вас вбивають,а ви за вороже турбуєтесь,нелюди.

  1. Крім ворога в місті нема нікого.Нелюди,загарбники,вбивці.Ой гикнеться вам за злочини.

 5. Порт “Південний” абсолютно ни кого не смущает ни Верховную раду, ни жителей города и даже членкиню не смущает, а вот с переименованием города какие то проблемы, шо не так?

 6. Как это у членкыне в голове укладывается Южне это имперское наследие, а Анненталь колония подданных Российской империи все нормально не имперское название. Аджалык аналогично, про какую-то там орияну я вообще молчу, потому что это бред душевно больных людей. Логики в действиях членкини никакой нет сплошной сумбур и это я еще мягко выразился. Кстати мадам годовеко преотлично носила пионерский галстук и если не ошибаюсь была пионервожатой, но то такое.

 7. На многих типа новостных сайтиках типа од.лайф, разгоняется эта тема и там прямым текстом обвиняется мэр за вмешательство с названием пивденный, хотя это название впихнул его зам.

 8. Тема с переименованием Южного, сплошной бред. Выражение, “имперское наследие” или что-то там про русизм в названии это тоже сплошной бред. Все здравомыслящие люди понимают, что эта модная тема, о переименовании ничто иное, как толочь дерьмо в ступе. Жили себе жили с красивым названием и вот тебе на, вороги, вбивці, загарбники и.т.п. Членкини и им подобные недалёкие лжепатриоты оставьте эту тему, успокойтесь. Подобные вам красавцы, грабят страну, пропадают по 650 фур гуманитарной помощи, воруют миллиардами, зарабатывают на людском горе, и никого это не интересует, а они о переименовании Южного. Это конечно “самая актуальная” тема для горожан, ну нет ничего более серьёзного, как переименование. Конечно же траншеи на Приморской и на проспекте Мира сами закопаются, дворы приведутся в порядок сами по себе, подъезды отремонтируются, лифты разбитые отремонтируются и.т.п. Оставьте в покое уже Южный, занимайтесь наведением порядка в городе.

 9. Оля Годовенко – чудова людина і професіонал , талановита , розумна .
  Не знаю , що за анонімні щурі пишуть таку брехню про неї .

  1. Угомонись, а то вслед за фарионихой сначала из школы турнут, а потом и из города.

 10. Тупая членкиня годовенео обязана пройти переаттестацию по начальной школе, в частности по географии и истории, после таких тупых высказываний

 11. Олечка , это же теперь вот эта “ЧЛЕНКИНЯ” к тебе навсегда приклеилась. Ох уж эти злые люди, ты к ним со всей душой, а они…Тыкают в тебя членкиней. Но ты держись, мы с тобой !!!

 12. Оля хочет в депутаты, но с таким подходом никакого депутатства ей не видать. Идёт против большинства Южненцев. Тем самым пилит ветку на которой сидит.

 13. Может, ну его нахрен всё имперское?
  Котельную, водопровод. Почти все дома первого и третьего микрорайона…
  Садики, школы (4-ю особенно, под неё работающий садик с бассейном отдали)
  Южноукраинск переименовали в Південноукраінск и никто не визжит.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.