Южненська ОТГ увійшла до 7 громад Одещини, де збудують завод з переробки сміття

Информ-панорама

Начальник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер 15 листопада повідомив, що провів зустріч з міністром захисту довкілля та природних ресурсів Русланом Стрільцем. Під час наради домовилися спільно будувати в Одеській області модулі з перероблення відходів. Очільник ОВА разом з міністром та представниками декількох громад Одеського регіону, зокрема Южненської ОТГ Володимиром Новацьким, підписали меморандум.

Щороку в нашому регіоні утворюється близько мільйона побутових відходів, які заважають місцевим жителям та негативно впливають на загальний стан екології. Зі слів Олега Кіпера, вже визначено сім місць розміщення підприємств:

 • Авангард;
 • Южне (біля очисних споруд, за межами міста);
 • Знам’янка;
 • Арциз;
 • Подільськ;
 • Саф’яни;
 • Молога.

Загальна потужність семи модулів складатиме 1,1 млн тонн на рік. Ділянки визначені з урахуванням оптимального логістичного підходу в радіусі не більше 70 км. Нові модулі для перероблення відходів з часом дозволять Одещині відмовитися від звичного складування сміття на звалищах.

«На кожному модулі, в залежності від його потужності, буде утворено від 50 до 150 нових робочих місць. При злагодженій роботі та достатньому фінансуванні, таку інфраструктуру Одещина зможе отримати вже за півтора роки», – повідомив Олег Кіпер, начальник Одеської ОВА.

До проектування та будівництва будуть залучені іноземні донори. Загальна вартість семи підприємств скаладитиме близько 250 млн євро.

Особливість таких заводів полягатиме у використанні одразу декількох технологій обробки, повідомляє odesa.novyny.live. При переробленні органіки вироблятимуть біометан, який є вкрай важливим як енергетичний ресурс. Відходи ретельно сортуватимуть, аби відокремити цінні ресурси, такі як металобрухт, скло, пластик.

Ми не хочемо спалювати відходи. Ми хочемо йти європейськими принципами, тобто ієрархії управління відходами та кругової економіки. Максимально переробки сміття і виділення енергетичного компонента з кожної тони сміття, яке сьогодні утворюють українці в результаті своєї діяльності“, — зазначив Руслан СТрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

Також міністр наголосив, що кожна громада може сама обирати модель заводу. Він може бути як комунальної форми власності, так і приватної. Від цього й залежить — це будуть інвесторські кошти або місцеві. Строк реалізації такого проєкту наразі залежить від самих ОТГ.

Питання залежить від громад. Наскільки активно вони будуть працювати. Я впевнений, що при активній роботі, якщо один рік на проєктування, півтора року на будівництво, то рахуйте самі. Але важливо, наскільки ми будемо швидко та спільно бігти, аби пришвидшити цей термін“, — озвучив Руслан Стрілець.

Міністр додав, що уряд підтримує зв’язок із міжнародними фінансовими установами, готовими надати кредити для будівництва сміттєпереробних заводів.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

20 thoughts on “Южненська ОТГ увійшла до 7 громад Одещини, де збудують завод з переробки сміття

 1. Ви прави, дійсно меморандум це тільки віртуальна домовленість без юридичних зобов’язань, але дуже перспективна в майбутньому для нашої громади. Сподіваюсь що в мирний час ми зможемо її реалізувати

 2. Как доволен наш представитель ! И жители тоже счастливы? ! ! Потом , будут говорить , что умирают от загрязнения ! ФЕКАЛЬНОЕ ОЗЕРО напляже , это , даже не баловство ! Забота о гражданах ,,курортного ,, города , налицо

 3. ОДЕССКАЯ ОБЛАСТЬ , САМАЯ ЗАГРЯЗНЕННАЯ ПО УКРАИНЕ , А ЮЖНЫЙ , БУДЕТ ЛИДИРОАВТЬ ПО ОЬЛАСТИ ! ПРИЕЗЖАЙТЕ ! ОЗДОРАВЛИВАЙТЕСЬ!

  1. Не приезжайте! Хватит народ обманывать что в лимане можно купаться как в море, это подло! А моря ещё лет десять не видать, люди из за него ехали, а не в квартерке вашей ночевать распрекрасной.

 4. Поздравляю! Тепер ь будем всемирной свалкобй будутсвозить со всего мира мусор

  1. а теперь будете дышать свалками со всей страны еще , про рабочие места какна маслозаводе незабудь ! Как можно радоваться ,что со всей страны выбрали наш регион ? Хотя , в южном , запах г* вна и мусора родной и естественный для большинства

   1. Пройдёт ещё год и долги по вашим зарплатам будут просто космическими, и если на каком то из заводов найдётся дурак который вложится и реорганизует загибающийся завод на переработку мусорка, вам же от этого польза. Большего вреда чем давал тот же опз не причинит.

  2. А когда люди будут болеть неизлечимыми болезнями и умирать , будешь выть , или радоваться ?

   1. Вы просто не в курсе, но благодаря вашим предприятиям у вас годами происходили генетические изменения и это же сказывается на рождаемых и без того слабеньких умом детях. Статистика того же аутизма по регионам страны.

 5. Для повного щастя нам цього не вистачає, посеред площі….
  Швидкої немає, туалет зачинений, а ми завод будуємо.

 6. Так постройте эту всеукраинскую свалку прямо на проспекте, возле мэрии. Пусть все нюхают эту перемогу.

 7. Когда будете рекламировать , как курортный город , не забывайте указывать на все пекарни ,заводы , включая мусорный , как достопримечательность и достижение ,указывая на особую пользу в оздоровлении всей семьи ! ! !

  1. Насчёт рекламировать, это вы в самую точку, враги всегда точно знают куда стрелять, и если провести статистику вражеских аттак по стране, то у нас наверное окажется наибольшее количество предателей.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.