В Южному варіант «Південне» внесено до переліку для голосування за нову назву міста

Информ-панорама

Останнє перед голосуванням засідання робочої групи з питань перейменування міста Южного відбулось 11 жовтня і розпочалось з виступу голови комісії – очільника Южненської громади Володимира Новацького. Він повідомив, що перед початком зустрічі отримав офіційне роз’яснення щодо варіанту назви «Південне» від Національної комісії зі стандартів державної мови.

Володимир Новацький: «Робоча група винесла на голосування 12 варіантів назв. Я завжди говорив, що треба прислуховуватись до людей. Не внесли в цей перелік назву «Південне». Всі мене запевняли, що неможливо, аби назва міста була прикметником. Я з’ясував це питання, звернувся до спеціалістів Нацкомісії зі стандартів державної мови в телефонному режимі, попросив надати нам офіційне заключення. Сьогодні я його отримав. Тут вказано: «Відповідно до пункту 11 статті 8 ЗУ пропозиції щодо перейменування населених пунктів подають на розгляд Верховної Ради України органи місцевого самоврядування на підставі консультацій з громадськістю. Комісія розглянула вашу пропозицію щодо зміни назви «Южне» на «Південне» і в межах повноважень повідомляє, що запропонована назва «Південне» не суперечить чинним нормам української мови» Цей документ підписала голова Нацкомісії зі стандартів державної мови Юлія Чернобров. Сьогодні тисячі людей хочуть, аби ми внести варіант «Південне» на голосування, а в нас виходить, що вирішують все декілька членів комісії…».

Виступ очільника громади обурив членкиню робочої групи, філологиню Олесю Чайківську. Вона зауважила, що варіант «Південне» не набрало при відборі необхідних 6 балів і за декількома критеріями не підходить в якості нової назви міста. Більше того, вона вважає, що, додаючи цей варіант до переліку основних, що будуть винесені на голосування, вся проведена робота комісії зійде нанівець.

Олеся Чайківська: «Ми пройшли дуже довгий шлях, а зараз ломаєтьяс вся система. Я дуже здивована позицією голови (Новацького). З однієї сторони наш голова сьогодні, як месія, виступає з тим, що він дістав такий документ, який сьогодні зачитав. Він це міг зробити два місяці тому. Я не можу зрозуміти, як ви привели сьогодні комісію до такого стану. Мені соромно за те, що зараз відбувається. Ми затвердили критерії, голосували, обговорювали, дослуховувались до мешканців, телебачення зробило все, щоб всі люди висловилися… У вас більші можливості, ніж у нас, ви могли цей процес очолити і привести до того, щоб ми спільно об’єднали мешканців нашого міста і щоб ми обрали нову унікальну і цікаву назву, дали нове життя нашому місту. В той час, коли ми відчуваємо, що ми дуже роз’єднані, в нас дуже багато є проблем, які не вирішувалися вами та іншими представниками влади, ви робите все для того, щоб люди стояли по різні барикади. Ми робили все, щоб людей об’єднати. Цей документ, який ви так урочисто прочитали – сором і ганьба. Ваша пропозиція «Південне» не унікальна, географічно не підходить місту».

Голова профкому порту Сергій Маслов нагадав присутнім, що, як мінімум, 1 800 працівників цього підприємства підтримують варіант назви «Південний», це як раз один з тих, який трудовий колектив подавав на розгляд комісії.

Сергій Маслов: «Коли нам тут кажуть почуйте думку людей, то я хочу сказати, вона як раз зараз і почута. 1 800 працівників порту подали пропозиції «Приморськ» і «Південне», перший варіант зняли, бо така назва є в РФ, так тоді треба дослухатись до другої пропозиції портовиків. Які ми там розглядаємо критерії, якщо люди попросили саме такий варіант? Були збори, є документ від порту».

У відповідь на виступ Володимира Новацького слово взяла і директорка студії телебачення «МИГ» Ольга Годовенко, яка навела приклад щодо перейменування міста Южноукраїнська, там найбільшу кількість голосів містяни віддали за пропозицію «Південноукраїнськ». Вона зачитала частину листа від Нацкомісії зі стандарптів державної мови, де зазначається про невідповідність цього варіанту. Крім того, Ольга Годовенко зазначила, що місто Южне знаходиться не на півдні, а на півночі.

Ольга Годовенко: «Щодо «Південного», ви (міський голова) зачитали документ від Нацкомісії, який отримали сьогодні і він стосувався теми прикметників. В мене є відповідь щодо Південноукраїнська від Нацкомісії. Я процитую те, що написала голова комісії Юлія Чернобров: «Утворений від цієї назви прикметник «Південноукраїнський» спричиняє небажану топонімію, адже стосується всього, що розташоване на географічному півдні України і не лише одного міста. Крім того, на адміністративній карті нашої держави є власні назви, в яких фігурує позначення «Південноукраїнський» (університет, правова група, тощо), які не мають нічого спільного з позначеним містом. Щодо міста Южне, воно знаходиться на північному Причорномор’ї. Крім того, вже є банк Південний, Південна залізниця. Південне – прикметник загального значення і означає географічне розташування. Ким будуть мешканці нашого міста? Не південці (це жителі півдня), а південянами…».

Заступниця голови робочої групи Олена Баранецька нагадала, що на розгляд Верховної Ради за результатами голосування, яке розпочнеться вже цього тижня, можна буде подати декілька варіантів, які наберуть найбільшу кількість голосів серед містян.

Олена Баранецька: «Ми на минулих засіданнях говорили, що, в разі, коли Нацкомісія дасть заключення про те, що «Південне» не суперечить нормам української мови, то ми не проти того, аби внести цей варіант на обговорення громади. В будь-якому випадку попереднє рішення буде приймати міськрада (депутати). Крапку в питанні перейменування ставитиме Верховна Рада і ми можемо винести їй на розгляд декілька запропонованих нами варіантів нової назви міста».

На сьогоднішньому засіданні заступник міського голови-начальник управління правового забезпечення та взаємодії з держорганами Леонід Нейков подав пропозицію внести до переліку варіантів, які будуть винесені на голосування, додатковий: «Південне». Більшість членів робочої групи цю ініціативу підтримала (18 голосів).

Леонід Нейков: «Моя ініціатива додати до списку на перейменування назву «Південне» – пройшла. Тож, у містян зʼявилась можливість отримати для міста ту назву, яку хочуть саме вони. Взагалі, процес перейменування нашого міста перетворили на якийсь абсурд. Не розумію, чому із самого початку жителям не дали можливість проголосувати за назву, яку хоче більшість? А саме за варіант «Південне». Дякую всім колегам, які враховують побажання мешканців…»

Крім того, освітяни звернулись до робочої групи з проханням вилучити зі списку варіант «Порт-Оріяна» і залишити тільки пропозицію «Оріяна», комісія підтримала їхню ініціативу. Таким чином, на голосування южненцям буде винесено 12 варіантів нової назви міста:

  • Аджалик
  • Аненталь
  • Аксинськ
  • Оріяна
  • Південне
  • Порт-Аненталь
  • Доброморськ
  • Мореслав
  • Портовськ
  • Причорноморськ
  • Сонячноморськ
  • Тилігул

Голосування на базі Палацу культури «Дружба» відбудеться з 12 по 15 жовтня з 10:00 до 20:00 (треба буде заповнити анкету, при собі необхідно мати паспорт, до голосування допускаються жителі Южного з 18 років), а на електронній платформі E-dem з 12 по 17 жовтня. Старт голосування – в цей четвер (12-го). Віддати свій голос в режимі онлайн можна за посиланням: https://consult.e-dem.ua/polls/1738?fbclid=IwAR3jTLa-r4Ft5asoCs4oO84LGS7Ieob03sx3suz7RxDxI2xcxvZtUpKbmHg

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

8 thoughts on “В Южному варіант «Південне» внесено до переліку для голосування за нову назву міста

  1. Це шоу. С початку все зрозумiло було. Унiкальнicь, шедевральнiсть, що тiлькiне казали дiтворi! Прочитали двi статтi по iсторii та й погнали назви ,,як грощi, на печатному станку печатати. Буква за буквой. Що радуе , так це те , що люди не змiнюються . Це бачать тi кто пише iсторiю…. та її контролює.

  2. На каком основании членов комиссии называют “членкынями” предлагаю следующие варианты
    членесса, членка, членица желающие могут дополнить.

  3. От освитян такого бреда поступить не могло. И вообще всё это развитие этой чепухни, это подстава и обесценивание чужого труда. Позиция мэра при этом вообще непонятна. Кто же из них зам, а кто мэр??

  4. Согласно Закону, по которому наш город Южный требуют переименовать, нужно переименовать и город – герой Одесса. Это же имперское название.

  5. Членкинь и членососов пора уже на завод отправить, а не города переименовывать

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.