1 початкова школа, 1 ліцей і 3 гімназії: депутати підтримали трансформацію шкіл в Южному

Информ-панорама

Більшість южненських депутатів (15 голосів) на сесії 16 лютого підтримала проект рішення про затвердження перспективного плану трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Южненської ОТГ. Цей процес розпочнеться вже цього року і триватиме до 2027-го. Управлінню освіти Южненської міькради, яке очолює заступниця міського голови Олена Баранецька, доручено забезпечити реалізацію розробленого плану. Наразі в Южному функціонує чотири школи, в яких передбачені класи з 1-го по 11-й. До 2027 року в нашому місті буде створено одну початкову школу з дошкільним структурним підрозділом, три гімназії (1-9 класи), один ліцей (10-11 класи, а з 2029 року – 12 клас). В гімназії перетворяться перша, друга та третя школи міста, в ліцей – четверта школа. В Сичавці та Нових Білярах змін не буде, там так і залишаться гімназії з початковою школою.

Заходи на 2024 рік:

 • Припинення набору до 10-х класів у Ліцей №1 та Ліцей №3 (з червня);
 • Припинення набору до 5-х класів у Ліцей №4 ім. В. Чорновола (з червня);
 • Реорганізація Ліцею №4, шляхом поділу на два заклади: початкова школа та ліцей з гімназією (липень);
 • Об’єднання новоствореної початкової школи та дитсадка №2 «Лелеченя» (жовтень).

Заходи на 2025 рік:

 • Припинення набору до 10-х класів у Ліцей №2 (з червня);
 • Реорганізація та перейменування Ліцею №1 (липень);
 • Реорганізація та перейменування Ліцею №3 (липень);
 • Переведення учнів 7- 8 класів Ліцею №4 до інших шкіл;

Заходи на 2026 рік:

 • Реорганізація та перейменування Ліцею №2.

Заходи на 2027 рік:

 • Реорганізація Ліцею №4 у ліцей без структурних підрозділів.

Олена Баранецька наголосила, що трансформація навчальних закладів – вимога законодавства, а не примха управління освіти. До того, як був розроблений план трансформації, в нашій громаді проведено навчання директорів шкіл та їхніх заступників Олегом Фасолею, кандидатом педагогічних наук, експертом шведсько-українського проекту, за темою «Організація ефективної старшої профільної школи з найменшими ризиками». Школи міста провели самоаналіз щодо їх спроможності здійснення ефективного профільного навчання. В навчальних закладах Южного було проведено педагогічні ради, які прийняли рішення щодо бажаного типу закладу та його структури.

В управлінні освіти зазначають, що сьогодні в Україні відбувається активний процес системної трансформації освітньої сфери для забезпечення нової якості освіти на всіх рівнях. При вивченні системи профільної освіти Южненської громади було виявлено, що діюча система профільного навчання є недостатньо ефективною і має недоліки на загальнодержавному рівні.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

9 thoughts on “1 початкова школа, 1 ліцей і 3 гімназії: депутати підтримали трансформацію шкіл в Южному

 1. Дали б вже довчитися дітям, які вже в своїх школах, довчитися. Про це треба попереджати, перед тим як набирати дітей до школи. Тим паче ця реформа вже давно почалася.

 2. Мы не Дания и не Швеция, вы просто уничтожили высшее образование в громаде. После 9 класса детям фактически некуда идти, десятый класс это теперь будет благо доступное избранным и это модель далеко не Швеции, а совсем другой недостраны. Но радостные лица с которыми за это голосовали говорят о том, что их детям пофигу, они здесь учиться не будут.

 3. Говорят “незалежна краįна”. Де ïï незалежна система ? То Дания, то Швеция то др. Ничего своего нет. Опять административно -командная система. Центр сказал , значит центр знает что делает.

 4. Хорошо, что Синячов Игорь Андреевич не дожил и не видит, что сделали с его школой

 5. Ох і погоріли кацапські сраки!!!

  Все правильно роблять! Думаю покричать перший час і заспокояться.

 6. Ссылаются на какого-то “эксперта”, который не несет никакой ответственности за то, что он говорит. Вы знаете что будет потом, а потом и вовсе в Южном закроют 11 классы, возникает вопрос а как же конституция, а никак, ее растоптали в угоду западным хозяевам.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.