Хто платить, той не воює: влада розглядає два варіанти економічного бронювання

Без рубрики

В Україні планують запровадити так звану “справедливу мобілізацію“, яка передбачає звільнення від мобілізації чоловіків з високою “білою” зарплатою та які сплачують чималі податки. Вперше такі розмови виникли на початку лютого, коли у першому читанні Верховна Рада проголосувала за скандальний законопроєкт щодо масової мобілізації у кількості 500 тисяч осіб.

Саме тому для вирішення цієї проблеми в Офісі президента розглядається впровадження механізму, відомого як економічне бронювання. Ця ініціатива передбачає можливість підприємствам бронювати своїх працівників за умови сплати певної суми податків, спрямованих на фінансування потреб армії. На думку заступника глави Офісу президента Ростислава Шурми, це сприятиме стабілізації економіки та дозволить збільшити надходження значної суми до бюджету.

“Зараз є певна калькуляція того, скільки коштує навчання, озброєння і грошове забезпечення одного мобілізованого. Якщо брати середню суму витрат на всіх етапах, то це десь 80 тисяч гривень на одного бійця на місяць. Тому в тилу 4-5 людей мають щодня працювати, аби забезпечити бюджету ці гроші”, – Ростислав Шурма.

За підрахунками ініціативної групи в Раді, яку очолює голова економічного комітету Дмитро Наталуха, в Україні теоретично є 11,1 мільйона чоловіків, які мають ІПН, їм від 25 до 60 років, і вони підлягають мобілізації. Однак закликати можна лише половину з них, оскільки частина мешкає на окупованих територіях, за кордоном чи має інвалідність.

Чоловіків, що залишилися, можна розділити на дві категорії:

  • перша – це близько 2,8 мільйона осіб, які мають офіційне місце роботи, та понад 0,6 мільйона ФОП;
  • друга – це чоловіки, які живуть в Україні, але держава не знає про них нічого, крім ІПН: вони не працюють ніде, не сплачують податки, не служили в армії. Таких майже мільйон.

Отже, легше мобілізувати тих, хто засвідчив своє існування перед державою. Однак у такому разі не буде кому працювати. У Верховній Раді пропонують запровадити економічне бронювання. На нього можуть претендувати чоловіки, які одержують понад 30-35 тисяч гривень на місяць. Така пропозиція має й іншу сторону. Оскільки у великих містах зарплата у розмірі 35 тисяч гривень є реальною, а от у регіонах таку суму заробити проблематично. У такому разі малі фірми на околицях можуть почати ховатися від податків.

Група пропонує запровадити новий спеціальний квазіналог, який є своєрідним військовим збором. Тож якщо роботодавець чи фізична особа-підприємець бажає забронювати працівника, вони зобов’язані будуть сплатити додатково 20 тисяч гривень щомісяця за кожного працівника. Виручені кошти мають бути використані виключно на потреби оборони. Згідно з обома концепціями, цей новий податок може забезпечити додаткові надходження від 200 до 350 мільярдів гривень на рік, що дозволить подвоїти бюджет на придбання зброї для ЗСУ.

Джерело: “Українська правда”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.