Жителі Нових Біляр поскаржилися меру Южного на проблеми в селищі (відео, фото)

Городская хроника

Відсутність шкільного автобусу для учнів молодших класів, проблеми з оформленням права власності земельних ділянок, недостатня кількість працівників для покосу трави, відсутність табличок на будинках з новою назвою вулиці (імені Віталія Гуляєва), слабий напір води в деяких домівках, незручний графік маршрутки – питання, з якими жителі Новобілярського старостинського округу звернулись 30 березня до Южненського міського голови. Зустріч з представниками міської влади проходила в селищному клубі. Найобговорюванішим стало питання щодо доставки дітей до шкіл Южного. Батьки поскаржилися, що той шкільний автобус, який наразі передбачений в громаді, доставляє в школи тільки учнів 10-11 класів, а діти, які навчаються в інших класах, вимушені самостійно добиратися в Южне. Заступниця міського голови-начальниця управління освіти Олена Баранецька пояснила, що згідно з законодавством, якщо батьки приймають рішення, щоб їхня дитина навчалася не в тій школі, яка за нею територіально закріплена, а в іншому навчальному закладі (в даному випадку в Южному), тоді доставка дитини лягає повністю на плечі батьків. В нашій громаді є шкільний автобус, але він перевозить тільки учнів Сичавського старостинського округу 10-11 класів, бо в їхній місцевій школі передбачене навчання лише з 1 по 9 класи.

«В Нових Білярах є школа, яка забезпечує дітей Новобілярського старостинського округу навчанням (з 1 по 9 клас), 10 і 11 класу в цій школі немає, саме тому відповідно до законодавства ми зобов’язані забезпечити шкільним автобусом до найближчого місця навчання дітей старших класів, що ми і робимо. Сьогодні таких дітей з Нових Біляр – дев’ять. Так само цей автобус забезпечує потреби дітей, які їдуть сюди (в Біляри) із Булдинки. Їх ми також зобов’язані доставляти до Новобілярської школи. Якщо батьки з якихось причин вирішують, що їхня дитина буде навчатися не в тій школі, яка за нею територіально закріплена, а в іншому навчальному закладі (наприклад в Южному), то в такому випадку доставка дитини лягає повністю на плечі батьків. На сьогодні в Новобілярській школі, яка розрахована на 250 учнів, навчається 80 дітей. Середня наповнюваність класів – дев’ять осіб на один клас. Таким чином, школа в селищі заповнено на 35 відсотків, що дозволяє прийняти дітей Нових Біляр, які навчаються в Южному», – озвучила Олена Баранецька.

Батьки такою відповіддю були незадоволені, вони хочуть аби їхні діти вчилися в школах Южного і вважають, що місцева влада має забезпечити рівними правами на проїзд в шкільному автобусі як тих учнів, що навчаються в 10-11 класах, так і всіх інших. Жителі селища озвучили, що таких дітей всього вісім, в автобус їх не пускають, і це обурює матерів цих школярів. Міський голова Володимир Новацький доручив відпрацювати управліню освіти це питання та передбачити його вирішення.

Ще одне питання, яке порушили жителі старостинського округу – проблеми з оформленням земельних ділянок. Раніше ми розповідали, що на засіданні сесії 7 березня питання стосовно затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність декільком жителям Нових Біляр викликало жваве обговорення серед депутатів. Дискусія полягала в тому, що деякі з них вважають не вірним виділяти людям земельні ділянки, на яких розташовані їхні будинки, адже в перспективі там, з їх слів, планується будівництво промислових підприємств. Інші депутати висловили думку, що місцеві жителі мають право на цю землю, так як проживають там десятки років, а коли потенційний інвестор почне там будівництво – невідомо. Міський голова Володимир Новацький і тоді, і під час сьогоднішньої зустрічі озвучив, що відмовляти людям в такому випадку він вважає утиском їх прав і звернувся до присутнього на зустрічі депутата і голови «земельної» комісії Олександра Гречкіна, аби ці питання на наступній сесії все ж таки підтримати і дали людям можливість оформити свої ділянки.

Люди поскаржилися на недостатню кількість рейсів маршрутки №67. За їх словами, добиратися в Южне тепер проблематично, адже звичні раніше рейси вже відмінили. Як пояснила начальниця управління економіки Наталя Гнєушева, це питання вирішується не на місцевому рівні, а тільки на обласному. Володимир Новацький доручив з’ясувати, які є варіанти для того, аби змінити графік маршрутки з урахуванням побажань жителів Нових Біляр.  

Одна з жительок селища порушила питання стосовно відсутності нових табличок на будинках по тій вулиці, назву якої було змінено. Нагадаємо, що в Нових Білярах вулицю Жовтневу перейменували на вулицю Віталія Гуляєва (загиблий командир 28-ї ОМБ). Жінка також поскаржилася на те, що влітку покос трави біля будинків проводиться незадовільно, вона звернулась з проханням збільшити кількість працівників для цього виду робіт, адже однієї людини для території всього населеного пункту недостатньо. Міський голова погодився з пропозицією і озвучив, що штат працівників КП «Южненське узбережжя», яке займається прибиранням території в Нових Білярах, буде збільшено.

Жителі Григорівки поскаржилися на незадовільний стан дороги, але посадовці озвучили, що на цей рік поточний ремонт планується в Сичавці та Нових Білярах, тому жителям Григорівки доведеться почекати. Також обговорювалась тема щодо системи вуличного освітлення, люди озвучили, що не всюди горять ліхтарі. Директор КП «Екосервіс» Малхазі Чхартішвілі прозвітував, що вже третій день комунальники проводять ремонтні роботи, замінюють старі лампи на нові. Також в межах теми ЖКГ люди звернулись до керівника КП “Южводоканал” Андрія Шестова з проханням передбачити, аби платіжки за воду для абонентів їхнього селища приносили або на пошту, або розносили по домівкам. Міський голова доручив своїм профільним заступникам відпрацювати всі озвучені на зустрічі проблемні питання, аби в подальшому допомогти людям в їх вирішенні.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Жителі Нових Біляр поскаржилися меру Южного на проблеми в селищі (відео, фото)

  1. Ну это всё понятно, только ,что делает в Билярах староста? Она ,что не знает о этих проблемах в посёлке? Каким образом она пытается их решить или донести до Новацкого о проблемах людей. Староста молчит и язык в сраку засунула, не может ни решить ни озвучить не один проблемный вопрос. Гнать эту старосту вон .

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.