Питання щодо земельних ділянок в Нових Білярах викликали дискусію серед южненських депутатів

Информ-панорама

Питання стосовно затвердження проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність  декільком жителям Нових Біляр на засіданні сесії 7 березня викликало жваве обговорення. «Земельна» комісія, яку очолює депутат Олександр Гречкін, після відпрацювання цих питань, винесла їх на розгляд ради для прийняття остаточного рішення.

«Коли ми розглядали ці питання на профільній комісії, в нас розділилися голоси: два за, два проти. Тому питання були винесені на розгляд ради (депутатського корпусу). Ми детально розібралися, емоційно ми схилились до того, аби підтримати, але юридично все ж таки підтримати буде неправильно», – озвучив під час засідання Олександр Гречкін.

южненська рада сесія

Дискусія полягала в тому, що деякі депутати вважають не вірним виділяти людям земельні ділянки, на яких розташовані їхні будинки, адже в перспективі там, з їх слів, планується будівництво промислових підприємств. Інші депутати висловили думку, що місцеві жителі мають право на цю землю, так як проживають там десятки років, а коли потенційний інвестор почне там будівництво – невідомо. Міський голова Володимир Новацький озвучив, що відмовляти людям в такому випадку він вважає утиском їх прав.

Депутат та член профільної «земельної» комісії Єгор Смірнов в інтерв’ю Yuzhny.info озвучив, що, на його думку, ці люди хочуть отримати земельні ділянки не для того, аби там проживати, а з метою потім отримати право на відселення.

«Щодо питань по Новим Білярам, треба рухатися стратегічно. Саме 70 проєкт рішення (Про надання дозволу управлінню архітектури та містобудування Южненської міської ради на розробку проєкту внесення змін до плану зонування смт Нові Біляри) стосується більше цього, ніж проєкти щодо виділення земельних ділянок. Цим проєктом в рамках розвитку просторового плану ми надали дозвіл нашому управлінню архітектури змінювати генеральний план селища та зонування. Справа в тому, що ці білярці не хочуть там жити, ці земельні ділянки вони хочуть отримати не для того, аби там проживати, а щоб потім отримати право на відселення. Я думаю, якщо житель Нових Біляр вийде зі свого будинку, проведе пальцем по підвіконню і подивиться на нього, то зрозуміє, що там, мабуть, не дуже добре жити. Тому ці земельні ділянки стосуються того, аби при відселенні, ці люди отримали більше. Ми, як місто, стратегічно хочемо вирішити це питання через зміну генплану та зонування, тому зараз всім небайдужим жителям Нових Біляр треба організуватись і звернутись до начальника управління архітектури Сергія Оришаки, щоб він врахував при розробці змін до генплану їхні інтереси. Якщо Южне захоче відселити цих мешканців, то місто має знайти альтернативну земельну ділянку, як приклад, біля Сичавки. Тільки там чином буде вирішуватись питання, все інше – це популізм», – озвучив Єгор Смірнов.

єгор смірнов

Депутат Ілля Юрченко під час засідання висловив свою позицію з цього питання і зазначив, що, як би був на місці цих білярців, теж би боровся за своє право оформити ділянку землі. Він зауважив, що неприйняття взагалі ніякого рішення з цих питань, хоча й не вважається відмовою з боку депутатів, проте все одно не дає шансу рухатись людям далі в цій ситуації.

«Я не є учасником цим земельних баталій, але люди мають право оформити землю в свою власність. Якщо б я був на місці цих людей, я б боровся за це своє право. Якщо ви кажете, що цим жителям не можна оформити будь-які юридичні питання, то дайте їм право оформити землю в іншому місці. Якщо зайшла мова про відселення, тоді скажіть будь-ласка, де саме цим людям ми маємо дати землю, якщо це дійсно так. Якщо ви казали, що в генплані до 2035 року передбачено їх відселення, то ці люди мають право до цього року оформити у власність ці ділянки, тим більше, що на цій землі розташовані їх будинки! А сьогодні нам пропонується не прийняти взагалі ніякого рішення з цих питань, а людям в результаті не дати ніякої альтернативи. Мені просто шкода цих жителів», – озвучив Ілля Юрченко.

южненська міська рада

Депутат Андрій Горивенко в поведінці свого колеги Єгора Смірнова вбачає маніпуляцію, він також, як і Юрченко, підтримує місцевих жителів і вважає, що ті мають право на ці землі. Депутат запросив ЗМІ та членів «земельної» комісії найближчим часом виїхати на місцевість і особисто поспілкуватися з цими людьми та оглянути вказані ділянки.

«Ось в мене в руках генеральний план Нових Біляр, де встановлені санітарні зони до будинків та городів людей і вони забезпечують права та інтереси мешканців селища. Зараз відбувається маніпуляція з боку депутата Смірнова. Всі ми знаємо, що як тільки Нові Біляри об’єдналися з Южним, то ні одному місцевому жителю селища за весь цей період не виділили жодної земельної ділянки. Виділяли в Кошарах, Сичавці, де завгодно, але тільки не в Білярах. Я хочу пояснити суть питання, у вказаних жителів селища є власність, вони там проживають по 70 років, в них є право власності на ці будівлі, прописка, там жили їх бабусі, батьки, вже і внуки. Вони приватизують свою землю, яка згідно з генпланом є житловою забудовою і вона входить в санітарну зону. Якщо якесь підприємство почне там будуватись, воно зобов’язане буде відселити тих жителів. Законних підстав у «земельної» комісії не було, щоб відмовити, а якщо відмовляють – то повинні пояснити чому. І яке вони рішення прийняли в результаті? Два члена комісії за, два проти і, відповідно, ці питання виносяться на розгляд ради, а це означає, як ми вже всі розуміємо на практиці, що в такому випадку ці питання «не проходять». Все, що зараз відбувається – це утиск прав наших місцевих жителів, вірно міський голова це назвав, це саме утиск. Тому я прошу, аби телебачення, «земельна» комісія виїхали на місцевість, подивилися на ці будинки і землю, поспілкувалися з людьми, які там проживають десятки років і зрозуміли, що там немає самозахоплення землі і це не якісь пустирі. Це вулиця Лиманна, Шахтна, це стара забудова з правом власності», – озвучив Андрій Горивенко.

За ініціативи міського голови Володимира Новацького, це питання буде доопрацьоване і його депутати мають розглянути повторно. Коли саме це відбудеться – поки невідомо.

андрій горивенко

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Питання щодо земельних ділянок в Нових Білярах викликали дискусію серед южненських депутатів

  1. Деякі мешканці біляр задля відселення вже отримали декілька квартир в Южному, земельні ділянки на МІЗі та інше. Це десь фіксується? СБУ, може час покарати вже шахраїв, причетних до цієї схеми?

  2. Що Смірнов, що Гречкін- обидва шахрая, котрі очолюють земельну комісію та лобіюють інтереси місцевих олігархів з російським корінням. Це питання, згідно діючиго законодавства, повинно відстоювати інтереси місцевих громадян, але нажаль ці запроданці роблять навпаки. До речі, чому пан Смірнов ,який при місцевому військкоматі служить у роті охорони та роздає нашим хлопцям повістки , з перших днів вторгнення рузського агресора та по теперішній час знаходиться на тепленькому місці, у той час як наші мешканці( з тієї ж самої охорони при військкоматі) перебувають на передовій та обороняють наші кордони.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.