Війна змушує жінок опановувати чоловічі професії: в Южному відбувся ярмарок вакансій

Городская хроника

В умовах воєнного стану все більше шукачів роботи – серед жінок, але все більше вакансій – «чоловічих». Про це під час ярмарку вакансій, який відбувся в приміщенні спорткомплексу «Олімп» в четвер, 7 березня, озвучила начальниця Южненського відділу обласної філії Одеського центру зайнятості Ірина Черепащук. Вона зазначила, що в таких умовах сьогодення шукачам роботи доводиться перенавчатися, для цього передбачена низка можливостей, зокрема отримання ваучерів, проходження  курсів за різними напрямками в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Ірина Черепащук: «Ми сьогодні запросили представників найбільших підприємств нашої громади, які впливають на економіку Южненської ОТГ, наповнюють місцевий бюджет. На сьогоднішній день ситуація складається так, що тих вакансій, які були в довоєнний період, стає все менше, з’являються зовсім нові. В нас все більше шукачів серед жінок і все більше вакансій – чоловічого напрямку. Що ж робити в такому випадку? Перенавчатися. Більшість з шукачів роботи стають на нові рельси, розуміють, шо потрібно змінюватися, вчитися новому, підлаштовуватися під сьогоднішні реалії. Центр зайнятості є посередником між роботодавцем і шукачем роботи, і певним чином сприяє в проходженні навчання претендентами на посаду. Є можливість пройти курси за підтримки центру зайнятості, обрати перспективний для працевлаштування напрямок. Крім курсів, є можливість отримати ваучер на навчання (передбачений для ВПО; людей віком старше 45 років, які мають стаж не менще 15 років; учасників бойових дій та осіб з інвалідністю)».

На ярмарку вакансій були представлені такі підприємства та управління міськради:

 • «Дельта Вілмар Україна»;
 • Адміністрація морського порту Південний;
 • Одеський припортовий завод;
 • Морський торговельний порт Південний;
 • Управління соціальної політики;
 • Управління економіки.

Роботавці презентували присутнім шукачам роботи переваги працевлаштування на підприємствах, які вони представляють, розповіли про актуальні вакансії, умови працевлаштування. Перевагою сьогоднішнього заходу є те, що люди мали змогу особисто поспілкуватися одразу з декількома роботодавцями, отримати відповіді на свої питання.

Акуальні вакансії на підприємствах Южненської ОТГ:

 • Порт Південний: акумуляторник, боцман, верстатник широкого профілю, водій автотранспортних засобів, водій трнаспортно-прибиральної машини, головний інженер проекту ПКВ, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, електромеханік судновий, котельник, кухар судновий, лікар-рентгенолог;
 • Південна філія “АМПУ”: адміністратор бази даний, водій вантажувача, слюсар-сантехнік 3 розряду, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 6 розряду, машиніст установки смітєєспалювальної, механік автогосподарства, інженер з охорони праці;
 • “Дельта Вілмар Україна”: оператор харчової лінії виробництва, слюсар-ремонтник, електромонтер, лаборант хімічного аналізу, оператор підготовчого відділення, майстер резервуварного парку, оператор котельної установки;
 • Одеський припортовий завод: черговий по залізничній станції, складач поїздів, слюсар з ремонту рухомого складу, машиніст тепловоза, прибиральник службових приміщень, стропальник, лаборант хімічного аналізу, підсобний робітник, слюсар-ремонтник, оператор дистанційного пульту керування в хімічному виробництві, апаратник виробництва сечовини, машиніст технологічних насосів.

Нагадаємо, що за 12 місяців минулого року статус безробітного в Южненській громаді мали 485 осіб. За сприяння міської служби зайнятості знайшли роботу 334. Серед шукачів роботи понад 190 осіб – внутрішньо переміщені, з них 90 вже працевлаштовані.

Із загального числа шукачів роботи проходили професійне навчання за рахунок конштів Фонду загальнообовязкого державного соціального страхування на випадок безробіття –  32 особи. Брали участь у громадських роботах – 2.  Отримали ваучер на навчання 12 осіб, з них 7 – з числа ВПО. Впродовж січня-грудня 2023 року до служби зайнятості Южного роботодавцями було подано понад 425 вакансій.

Зазначимо, що на початку повномасштабної війни спеціалісти служби зайнятості Южного для зручності та оперативного інформування громадян створили Телеграм-канал з пошуку роботи, де регулярно розміщують інформацію щодо відкритих в нашій громаді вакансій. Посилання на ТГ-канал: t.me/vakansiyuzhny. За більш детальною інформацією звертайтесь до служби зайнятості за адресою: місто Южне, вулиця Т.Г. Шевченка, 6; або за номером телефону: 068 885 32 27.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Війна змушує жінок опановувати чоловічі професії: в Южному відбувся ярмарок вакансій

 1. Вот кто мне ответит почему это называют войной войну же не одна сторона не объявляла до сих пор уже столько лет бред и смех.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.