Вербна неділя: в Южному віряни прийшли до храмів освятити вербу (фото)

Городская хроника

Вербну неділю відзначають в останню неділю перед Великоднем. Великдень цього року в православних віруючих настане 16 квітня, а Вербна неділя відзначається 9 квітня. У католиків Великдень 9 квітня, а Вербна неділя – 2 квітня. За християнським писанням Христос в цей день в’їхав до Єрусалиму, а миряни устелили йому дорогу пальмовим листям. В Україні його замінили на вербу.

В неділю южненці прийшли до храмів освячувати вербові гілочки, помолитися за своїх близьких і Україну. В Свято-Введенському храмі процес освячення розпочався зранку, тут біля входу в храм можна було купити святковий вербний букет, його вартість від 30 гривень і вище, залежно від розміру та наповнення.  

В храмі Покрови Пресвятої Богородиці освячення гілок верби почалося ближче до обіду. Віряни прийшли освятити не лише гілки верби, а й весняні квіти. Люди приходили сім’ями разом з діточками. Після освячення віряни несуть гілочки додому і ставлять у вазу – вони вважаються оберегом від усього поганого. За традицією освяченими гілочками жартома злегка б’ють один одного, примовляючи: «Не я б’ю – верба б’є, за тиждень Великдень, недалечко червоне яєчко!»

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.