В Южному завершили проектування колумбарію, який збудують на цвинтарі (ескіз)

Городская хроника

Проект колумбарію, який в серпні цього року замовляло управління капітального будівництва Южненської міськради, готовий (на це було виділено з місцевої казни 156 тисяч гривень). Наразі він згідно з процедурою проходить експертизу, після її завершення можна буде розпочинати будівельні роботи. Зробити це планується з наступного року, якщо буде передбачено фінансування з місцевого бюджету. Про це Yuzhny.info 25 жовтня повідомив заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий.

«Згідно з дорученням міського голови ми розробили проект колумбарію, оскільки за останні декілька років спостерігається тенденція, що люди обирають для своїх померлих чи загиблих родичів кремацію. Зараз в Южненській ОТГ зазвичай урни з прахом захоронюють поряд з могилами своїх близьких. Колумбарій передбачає споруду з 6 секціями, в кожній буде передбачена відповідна кількість ніш для урн. Там можна буде встановити пам’ятну табличку, буде місце для вази з квітами, а також запланований благоустрій навколо об’єкту. Колумбарій буде розташований з правого боку при вході на южненський цвинтар. Там зараз є вільна ділянка, де ми запланували будівництво. Загалом колумбарій буде розрахований на 546 місць для урн. Такий вид поховань буде дешевшим, бо не треба буде копати яму, замовляти хрести, вінки. В цьому випадку людина сплачуватиме за кремацію, за місце в колумбарії та за табличку», – розповів Дмитро Любівий.

В технічному завданні на розробку проекту було вказано про необхідність передбачити ефективне відведення поверхневих зливових вод з ділянки проєктування та врахувати вимоги щодо створення умов для безперешкодного доступу маломобільних груп населення до цієї споруди. Крім того, обов’язковим є виконання благоустрою території після завершення будівельно-монтажних робіт.

Нагадаємо, що питання необхідності колумбарію в нашій громаді порушувалось минулого року, 11 лютого 2022-го посадовці виходили на місце і обговорювали варіанти, де саме буде знаходитися ця споруда. На КП «Ритуальні послуги» зазначили, що з кожним роком місця на цвинтарі для поховань стає менше, а кремація з наступним покладанням капсули з прахом в урну стає все більш затребуваною. Як повідомив Yuzhny.info директор вказаного КП Олександр Романенко, южненці неодноразово зверталися з проханням визначити на міському цвинтарі для їхніх родичів місце для поховання урни з прахом, такі сьогодні розташовані хаотично в різних секторах міського кладовища.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В Южному завершили проектування колумбарію, який збудують на цвинтарі (ескіз)

  1. Кремация и место в колумбарии будет дороже в десятки раз чем выкопать яму, крес и венки. Так что не надо дурить людей.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.