В Южному розпочато розробку проекту щодо благоустрою військового цвинтаря

Городская хроника

Кошти на розробку проектної документації для подальшого проведення благоустрою на території військового кладовища вже виділені з місцевого бюджету, розпочати будівельні роботи планується з наступного року. Про це стало відомо під час робочої зустрічі Южненського міського голови, яка пройшла 10 жовтня на військовому цвинтарі. Її ініціювали родичі загиблих військовослужбовців. Тут Володимир Новацький зустрівся з Аллою Опанаскович, матір’ю одного з наших полеглих Захисників – Дениса Опанасковича. Жінка озвучила очільнику громади проблемні питання, які хвилюють її та сім’ї інших загиблих військовослужбовців Южненської ОТГ. Вона порушила питання щодо необхідності якнайшвидше починати благоустрій на цвинтарі, демонтувати старий паркан, додати на місцевості додатковий бак для збору сміття, адже, з її слів, у вихідні дні той, що там встановлений – швидко наповнюється і його недостатньо. Вона також вказала на нерівність прохідних доріжок між могилами та недоліки щодо розташування цих могил, звернула також увагу місцевої влади на наявність сміттєзвалища поблизу цвинтаря.

Володимир Новацький озвучив, що першим кроком в проведенні благоустрою є виготовлення проекту. Цей захід вже профінансовано та розпочато. Він розповів, що процес проектування триватиме близько місяця, потім питання щодо виділення коштів на проведення робіт буде винесено на сесію міськради.

“Зараз стоїть питання щодо проектування, щодо розширення військового кладовища, тут не так багато землі залишилося. Кошти виділені, проект вже виготовляється, процес розпочато. Сім’ї наших загиблих військовослужбовців просять навести тут порядок, впорядкувати цю територію. Проектна документація буде готова протягом місяця і вже потім можна буде приступати до виконання робіт. Якщо родичі полеглих Захисників виявлять бажання долучитися до процесу і захочуть вносити коректування, побажання в проект – обов’язково треба враховувати їхню думку”, – озвучив Володимир Новацький.

Нагадаємо, у вересні цього року в міськраді затвердили рекомендаційні варіанти зовнішнього вигляду пам’ятників для військових. Саме їх місцева влада рекомендуватиме сім’ям полеглих Воїнів для встановлення на їхніх могилах, проте останнє слово – за родичами наших Захисників. Ескізи мають виключно рекомендаційний характер і затверджені задля того, аби надгробки на військовому цвинтарі мали уніфікований вигляд.

Крім того, найближчим часом планується внести зміни до міської Програми соціального захисту окремих категорій населення, аби  збільшити суму фінансової допомоги родинам полеглих в російсько-українській війні на встановлення пам’ятників. Заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий озвучив, що в середньому вартість надгробної плити складає 40 тисяч гривень. На сьогодні з місцевого бюджету родинам загиблих Захисників на встановлення пам’ятника виплачується 20 тисяч гривень, але цієї суми замало, тому планується збільшити її до 50 тисяч гривень.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В Южному розпочато розробку проекту щодо благоустрою військового цвинтаря

  1. Вот я все понимаю, война, ребята гибнут. Но до войны, наша власть кладбищем когда вообще интересовалась? Дороги нет, срач ужасный.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.