В Южному ремонт покрівлі ДЮСШ проводитимуть поетапно і з урахуванням нових ДБН (фото)

Городская хроника

В Южному цьогоріч в місцевому бюджеті передбачили 5,6 млн гривень на капітальний ремонт з утепленням покрівлі в частині нежитлової будівлі комунальної власності за адресою: площа Перемоги, 1. Мова йде про дитячо-юнацьку спортивну школу. Покрівля тут протікає вже декілька років – зазначили в управлінні житлово-комунального господарства. Влітку в УЖКГ надійшла заявка про необхідність провести ремонтні роботи. Проте розпочати капремонт змогли лише наприкінці осені. Це пов’язано з фінансуванням. Депутати не одразу проголосувати за внесення змін до Програми енергоефективності в ЖКГ та бюджетній сфері, а також до бюджету на цей рік, які в тому числі передбачали виділення коштів на розробку проектної документації та проведення капремонту покрівлі спортивної зали ДЮСШ.

Нагадаємо, що сесія, на якій мали розглянути це питання та низку інших, була запланована спочатку на 13 липня, але через конфлікт серед представників депутатського корпусу – рішення тоді не були прийняті, потім сесію перенесли на 18 липня, але через неявку частини депутатів сесія тоді взагалі не відбулась, тому це питання на деякий час «зависло». Врешті зміни до програми міські обранці погодили в кінці літа. Управління капітального будівництва оголосило тендер на вибір підрядної організації для проведення капремонту в жовтні, 30 числа визначився переможець. На сайті електронної системи публічних закупівель Prozorro вказано, що УКБ підписало договір на виконання робіт з ТОВ «Южфасад». Завершити ремонт покрівлі над спортзалою підрядник повинен до кінця цього року.

Як розповіли Yuzhny.info в управлінні капітального будівництва, ремонт покрівлі проводять поетапно, це пов’язано з погодними умовами і можливими зливами. Спочатку демонтують старе покриття на частині покрівлі, потім на цій ділянці здійснюють улаштування нового, знімати одразу на всій площі старе покриття – ризиковано, зазначають в УКБ. Якщо піде дощ, підтоплення неминучі, тому застосовується така технологія. Заступник начальника УКБ Олександр Павленко розповів, що, згідно з новими будівельними нормами, необхідно передбачити систему обігріву покрівлі та водостоків, а також устаткування системи антизліднення покрівлі, що забезпечує захист поверхні даху та водостоків від замерзання талої води, снігу, льоду. В технічному завданні вказано, що підрядник повинен встановити терморегулятор водостічних систем від снігу та льоду, датчик температури навколишнього повітря, датчик вологи, кабелі, тощо. Подібну систему в Южному вже застосували під час ремонту покрівлі одного з дитсадів.

Нагадаємо, ця будівля за ПК “Дружба” функціонує з червня 1988 року. Під час реорганізації Спортивно-оздоровчого центру в ДЮСШ влітку 2019-го тут був проведений ремонт спортивної зали і місць для переодягання спортсменів, але під час дощів неодноразово були виявлені підтоплення стін та стелі в цих приміщеннях. Вода стікала зі стелі і стін в чотирьох місцях спортзали. В результаті зіпсувався внутрішній ремонт, електрообладнання (перегоріли електричні світильники), підлога, відлущилась фарба на стінах, а через постійну вологу в приміщеннях утворилась пліснява. Директор ДЮСШ Олександр Голіков в кінці літа цього року показував нам наслідки підтоплень. За його словами, як тільки починається дощ – працівники спортивної школи вимушені підкладати ганчірки та збирати воду. Каже, ремонт покрівлі вкрай необхідний, адже такі підтоплення впливають і на навчально-тренувальний процес, який в спортзалі доводиться іноді призупиняти, коли починається злива.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.