В Южному після тривалої паузи відновили деякі будівельні роботи

Городская хроника

Через повномасштабну війну в країні в лютому цього року в Южному довелося призупинити всі будівельні роботи, адже тоді їх фінансування було під забороною, в тому числі в дитячому садку «Золота рибка», де почали проводити благоустрій території (заміну старого асфальтного покриття). В грудні ремонт в дошкільному навчальному закладі вдалося відновити, це рішення южненські управлінці мали узгоджувати з обласною військовою адміністрацією. Цей процес зайняв певний час, адже треба було довести пріорітетність та важливість цих робіт, і все ж таки дозвіл від ОВА вдалося отримати, тому будівництво наразі проходить активними темпами. На території дитсадка вже встановили бортовий камінь (бордюр) та укладають тротуарну плитку. Як повідомила Yuzhny.info завідувачка дитсадка Зінаїда Кучмей, роботи підрядник планує завершити до кінця цього року. Вона зазначила, що старе асфальтне покриття – це в першу чергу небезпека для дітей, тому ремонт був вкрай необхідним, адже заклад під час воєнного стану функціонує та приймає діточок, спочатку відкрилися тільки чергові групи, пізніше садок запрацював повноцінно.

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

Більш того, в грудні кількість дітлахів, які відвідують дитсадок №1, значно виросла і виникла також необхідність в збільшенні площі для укриття дітей під час повітряної тривоги. Спочатку за дитсадком було закріплено сховище в одному з будинків, що поряд (в цілях безпеки не вказуємо адресу). Проте тих кімнат з часом стало не вистачати для кількості дітей, яка постійно зростала. Керівництво дошкільного закладу звернулось до южненських управлінців з проханням надати додаткове приміщення в якості сховища. Таке передбачили в багатоповерхівці поблизу дитсадка, проте кімнати в цьому укритті не відповідали нормам для перебування там дітей, тож було прийнято рішення в найкоротший термін провести ремонт. На це з міського бюджету виділили 1,3 млн гривень. Роботи тривали протягом місяця, нещодавно вони завершились і тепер у вихованців «Золотої рибки» є дві локації поряд з дошкільним закладом, де вони мають змогу перебувати під час повітряної тривоги.

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

«Цим питанням ми серйозно зайнялися в кінці вересня, коли діти дуже активно почали відвідувати садок, нам вже не вистачало місця в тому укритті, яке нам дали. Я тоді ще раз звернулась до Олени Баранецької (заступниці міського голови-начальниці управління освіти), потім і до Дмитра Любівого (заступника міського голови-начальника УЖКГ), вони прийшли і подивилися, в яких ми умовах, привели до нас спеціальну комісію, і як раз в той момент була тривога і вони дійсно переконалися, що для такої кількості дітей тієї площі кімнат в укритті недостатньо. Тому було винесено питання на виконком про те, що нам треба виділили додаткове приміщення. Те ОСББ, в якому в нас було сховище (воно і зараз там закріплене для нас), відмовилось надати додаткову кімнату, тому в міськраді прийняли рішення виділити нам приміщення в ПРУ іншого будинку, який знаходиться також поряд з нашим дитсадком. Там для нас передбачили три кімнати, провели ремонт вентиляції, електромереж, відремонтували санвузол, встановили бойлер, перефарбували стіни, частково замінили плитку на підлозі. В приміщенні є відсіки, де ми зберігаємо печиво, воду, туалетний папір, іграшки, це дуже зручно. Вже один раз наші дітки в цьому укритті побували, позавчора, коли пролунав сигнал повітряної тривоги, ми їх туди відвели, умови там створені на належному рівні. Там багато місця, ми поставили стільці, зробили декілька зон для дітей, принесли туди іграшки і все необхідне. На цьому тижні наш дитсадок відвідало 165 дітей. Ми працюємо щоденно, крім вихідних, адже в воєнний час святкові дні відмінили», – розповіла Зінаїда Кучмей.

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

дитсадок золота рибка

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.