В Южному окремій категорій учнів видали шкільні набори від ГО «Дівчата» (фото)

Городская хроника

В приміщенні управління освіти Южненської міськради 19 червня здійснювалась видача портфелів та канцелярських наборів для учнів шкіл нашої громади з числа внутрішньо переміщених осіб. В основному отримати їх приходили батьки школярів. Гуманітарну допомогу на цей раз привезла громадська організація «Дівчата». ГО реалізує проєкти надання гуманітарної допомоги для дітей та жінок, постраждалих від війни за підтримки донорів, партнерів та приватних благодійників. Сьогодні учні южненських закладів загальної середньої освіти отримали 200 рюкзаків. Наплічники видають в межах проєкту «Підтримка ВПО в Україні» за фінансового сприяння World Vision International. В інтерв’ю Yuzhny.info регіональна координаторка цієї громадської організації Анна Ільїна розповіла, що рюкзаки розраховані для трьох вікових категорій і відрізняються своєю наповненістю.

«Ми роздаємо портфелі для трьох вікових категорій: для учнів початкової, середньої та старшої шкіл. Відповідно, вони та їхня наповнюваність відрізняється між собою згідно з потребами школярів. Ми вже видавали такі набори в Одесі, сьогодні здійснюємо видачу вдруге, але вже в місті Южному. Ми співпрацюємо зі всіма громадами і максимально намагаємося допомогти, долучаємо місцеву владу та депутатський корпус до співпраці. Перш ніж видати набір, отримувач має заповнити спеціальну форму (анкету), також робимо фотозвіт», – розповіла Анна Ільїна.

Заступниця міського голови-начальниця управління освіти Олена Баранецька вкотре наголосила, що будь-яка гуманітарна допомога буде в нагоді для людей, які опинилися в складних життєвих умовах, тому управлінці намагаються на постійні основі співпрацювати з благодійниками і залучати їх в нашу громаду для реалізації подібних сьогоднішньому проєктів.

«Ми подали інформацію для тих дітей з числа ВПО, які навчаються в школах громади через соціальних педагогів. На всіх дітей ми не подавали, бо обмежена кількість портфелів. Батьки реєструвалися самостійно, ми ніяких списків не надавали, а лише дали посилання на гугл-форму. Сьогодні вони вже приходять з документами для отримання гуманітарної допомоги. Сподіваюсь, що це буде корисний канцелярський набір для дітей як раз до 1 вересня. Іноді ми самі знаходимо благодійників, буває, що навпаки, вони нас. Ми ніколи не відмовляємося від отримання гуманітарної допомоги і намагаємося співпрацювати з такими організаціями, аби максимально допомогти тій категорії людей, яка опинилася в складних обставинах, без житла, без роботи, для них це дуже важливо», – розповіла Олена Баранецька.

олена баранецька

Сьогоднішня видача допомоги – це пілотний проєкт ГО «Дівчата» в нашому місті, тобто реалізується тут вперше. Представник депутатського корпусу Южненської міськради Володимир Сівак зазначив, що в планах налагодити комунікацію з вказаною ГО і не тільки з нею, аби в подальшому збільшити кількість «гуманітарки», щоб охопити потреби не лише ВПО, а й місцевих жителів громади, які також потребують допомоги.

«Я зв’язався з представниками цієї організації, запитав, чи можуть вони приїхати в наше місто і надати тут допомогу нашим учням, вони погодилися. Показово те, що сьогодні є взаємодія представників місцевого самоврядування з міжнародними донорами і партнерами, які надають допомогу. Проєкт реалізується по всій Одеській області. В місті Южному він пілотний. Думаю, що і в подальшому будемо співпрацювати з цією громадською організацією і налагоджувати комунікацію, тому що сьогодні це потрібно робити, аби розширювати можливості нашої ОТГ, щоб вона виходила на інші ГО та на міжнародних донорів», – озвучив Володимир Сівак.

володимир сівак

Нагадаємо, на минулому тижні наша громада також отримала чергову велику партію гуманітарної допомоги від дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Меблі розподіли для трьох шкіл міста. Розподіл допомоги фонд проводив самостійно. На наступний навчальний рік отримано «гуманітарку» у вигляді меблів для класів (парти і стільці для учнів; шафи; столи і стільці для вчителів). Такі комплекти отримали перша, третя і четверта школи Южного. Крім того, в місті планують провести ремонт другої частини укриття в третій школі за підтримки фонду ЮНІСЕФ, який також буде допомагати клеїти противибухову плівку на всі вікна в закладах загальної середньої освіти. Також Южненська громада отримала через Одеську обласну військову адміністрацію від фонду великі гігієнічні набори для закладів освіти. Фонд допомагає не тільки школам, а й позашкільним закладам, зокрема клубу юних техніків «Чорноморець», який нещодавно отримав 20 ноутбуків.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.