южненська міська рада

В Южному депутати зібрали підписи і звернулись до міського голови з проханням

Городская хроника

Після того, як більшість представників депутатського корпусу 16 лютого зірвали засідання сесії, яке мало відбутися о 10:00, того ж дня вони підготували письмове звернення на ім’я Южненського міського голови. Під ним підписалося 14 обранців:

 • Єгор Смірнов (“Батьківщина”);
 • Максим Кушнір (“Європейська солідарність”);
 • Сергій Козак (“За мир і незалежність”, в минулому представник “ОПЗЖ”);
 • Вадим Яблуновський (в минулому представник “ОПЗЖ”);
 • Володимир Сівак (“За мир і незалежність”, в минулому представник “ОПЗЖ”);
 • Олег Тростян (в минулому представник “ОПЗЖ”);
 • Світлана Дінул (в минулому представник “ОПЗЖ”);
 • Оксана Воротнікова (“Європейська солідарність”, секретарка ради);
 • Олександр Гречкін (“За мир і незалежність”, в минулому представник “ОПЗЖ”);
 • Олександр Діденко (“Слуга народу”);
 • Олександр Ануфрієв (“Слуга народу”);
 • Вадим Назаренко (“Батьківщина”);
 • Світлана Вишня (“Слуга народу”);
 • Віталій Розмеріца (“Батьківщина”).

Це ті депутати, які вчора не захотіли відкривати сесію та приступати до роботи через те, що засідання мало відбутися в режимі офлайн (участь в голосуванні мали брати тільки ті, хто присутні в залі), тобто без підключення інших їхніх колег, які через свою відсутність раніше підключалися до засідань в режимі онлайн і голосували через монітор. В своєму зверненні депутати звернулись до міського голови з проханням забезпечити технічну можливість участі всіх відсутніх депутатів у засіданні сесії. Далі текст звернення повністю (орфографія і пунктуація авторів збережена):

«Ми, що нижче підписалися, депутати Южненської міської ради, звертаємо Вашу увагу про необхідність забезпечити законні права усіх депутатів Южненської міської рад, щодо можливості прийняти участь у засіданні Ради, як це зазначено у ст. ст. 18, 19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ст. ст. 2, 52 Регламенту Южненської міської ради Одеського району Одеської області VIII скликання. Звертаємось до Южненського міського голови з проханням забезпечити технічною можливістю участь усіх відсутніх депутатів Южненської міської ради у засіданні сесії згідно ст. 52 Регламенту Южненської міської ради Одеського району Одеської області VIII скликання. З урахуванням вище зазначеного, просимо Вас провести засідання 29 чергової сесії Южненської міської ради згідно розпорядження Южненського міського голови від 06.02.2023 року № 01/02-06 о 14.00 годині».

Вчора, 16 лютого, на другу годину дня ці депутати зібралися повторно в сесійній залі міськради в очікуванні міського голови. Володимир Новацький в залі не з’явився. Засідання за умов, які висуває перед мером більшість депутатів (онлайн режим засідань та проведення їх в «Олімпі»), не відбулося. Депутат та голова фракції від «Батьківщини» Єгор Смірнов  озвучив свою позицію щодо ситуації:

«4 березня 2022 року в протоколі Южненської міськради було прийнято рішення, за нього проголосував мер і всі депутати, які були. 23 голоси «за», цим рішенням передбачено зміни до нашого регламенту. В ст. 52 пункті 5 зазначається: «У випадку військового або надзвичайного стану дозволяється проведення сесій, в тому числі засобами мобільного зв’язку, результати голосування та підрахунок голосів депутатів, які приймають участь в засіданні в режимі онлайн, в тому числі засобами мобільного зв’язку, встановлюється та оформлюється протоколом Южненської міськради». Також було прийнято рішення, з якого в регламент були внесені такі зміни: «В період введення НС чи воєнного стану, засідання можуть проводитись в іншому місці, окрім сесійної зали засідань». Серед моїх колег зараз є черговий, він має бути на своєму робочому місці, на моє запрошення він зробив заміну, людина там несе службу, але він мав право брати участь в цій сесії (в режимі онлайн). Цим прикладом я хочу зазначити, що це стосується не тільки тих депутатів, які відсутні на території України…», – Єгор Смірнов (повне звернення можна подивитись за посиланням – https://www.youtube.com/watch?v=99onQSviK5w&t=1071s )

Вчора міський голова, коментуючи нам ситуацію, яка склалася в міськраді, зазначив, що вважає таку поведінку більшості представників депутатського корпусу провокацією. На його думку, депутати сьогодні захищають інтереси свого лідера, який з початку повномасштабної війни перебуває за кордоном і прагне дистанційно через монітор продовжувати брати участь в житті нашої громади, приймати рішення щодо життєдіяльності Южненської ОТГ. На думку міського голови, ті депутати, які сьогодні за межами України і не мають можливості або ж не хочуть повернутися на Батьківщину, повинні відмовитися від своїх депутатських зобов’язань, бо в них, зі слів Новацького, нема морального права вносити свої пропозиції щодо життя громади та її жителів, якщо вони не володіють ситуацією на місці.

Як буде розвиватися ситуація далі, коли і в якому форматі відбудеться сесія, на яку винесено більше 120 питань – покаже час.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

15 thoughts on “В Южному депутати зібрали підписи і звернулись до міського голови з проханням

 1. Депутаты не сорвали сессию, они поставили мера на место. Сессию нагло сорвал новацкий, да ещё и врал, что он не знал про просьбу депутатов

 2. Звісно, можливо тимчасово проводити засідання онлайн.
  Але війна триває вже рік. І обранці повинні вирішити, що ви важливіше , життєдіяльність ОТГ, чи спокій за власну дупу.
  Щоб було якби президент та керівництво країни виїхали за кордон с початку війни? Була би ще Україна?

  1. Шановні, не забуваємо про те, що окремі обранці відсутні через те, що в теперішній час знаходяться в лавах ЗСУ і ТРО та фізично не можуть бувати щоразу на сесії. Посадовці, які закордоном – це інше питання. В індивідуальному порядку тре приймати рішення по кожному, а не загалом…

   1. Таких всього п’ять, троє з них служать в Южному і можуть прийти в міськраду.
    Хай починають вже працювати, кворум є, більшість депутатів на місцях

 3. Троє (патріотів) за рік ніяк далі військомату не вибируться))) Служба для галочки…

 4. Так, зараз почнуть прикриватися військовими депутатами і клянчити той онлайн у Новацького задля свого боса закордонного
  Люди не дурні!!! Все розуміють!!!

 5. лучше бы сМирнов место пустого разговора, выучил правила дорожного движения и на своем белом джипе научился людей на пешеходном переходе пропускать!

 6. Смірнов – популіст. Язик підвішений добряче, цим і користується. Та думає він лишень про свої кишені. І до воєнкомату пішов для галочки. Який сенс у тому, що він по формі сидить інколи у воєнкоматі, дупу гріє.? Інші з роти охорони вже й на передовій побували, а він ховається.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.