Спроба номер два: в Южному знайшли механізм, як перерахувати 25 млн грн ОПЗ

Городская хроника

У вересні цього року депутати на засіданні сесії прийняли рішення про виділення з місцевого бюджету 25 млн гривень поворотної фінансової допомоги Одеському припортовому заводу для часткового погашення заборгованості з виплати зарплати працівникам. Проте перерахувати ці кошти підприємству досі не вдалося. Як пояснив міський голова Володимир Новацький, такий механізм суперечить чинному законодавству. Очільник громади минулого тижня поїхав в обласну військову адміністрацію, де в нього відбувся круглий стіл з представниками фінансового управління. В результаті зустрічі був знайдений компроміс, ОВА запропонувала Южненській міськраді передати з місцевого бюджету нашої громади субвенцію до обласного бюджету, а вже потім ОВА перерахує ці кошти АТ «ОПЗ». Більше того, Володимир Новацький повідомив, що в обласній адміністрації мають намір також долучитися і допомогти підприємству, передбачити теж певну суму коштів для заводу. За виділення субвенції на сесії 14 грудня южненські депутати проголосували одноголосно.

Володимир Новацький: «Дійсно, ми в вересні цього року на сесії прийняли рішення  про виділення коштів для ОПЗ в розмірі 25 млн гривень, але ми не змогли знайти законний механізм ці кошти перерахувати. Я був в обласній військовій адміністрації 13 грудня, ми провели зустріч з представниками фінансового управління і знайшли компроміс, щоб вирішити це питання в правовому полі. І на цій сесій (14 грудня) ми прийняли рішення перерахувати кошти в ОВА, там пообіцяли, що додадуть ще певну суму грошей і виділять ОПЗ».

На сесії 14 грудня з депутатським зверненням до міського голови звернувся депутат Сергій Козак. Окрім вирішення питання щодо перерахування 25 млн гривень ОПЗ, він закликав очільника громади надати доручення профільним спеціалістам підготувати пропозиції з врегулювання питань, які зможуть покращити фінансовий стан одного з головних підприємств Южненської ОТГ.

Сергій Козак: «Прошу надати доручення профільним фахівцям підготувати пропозиції з врегулювання питань, які зможуть покращити фінансове становище ОПЗ та унеможливи в подальшому негативні наслідки для нашої громади, а саме: компенсація різниці між економічно обґрунтованими та затвердженими тарифами на прийом та очистку стоків; пільги на період дії воєнного стану та шість місяців після нього зі сплати податку на землю; викуп майна ОПЗ за наявних договорів та оплати суб’єктом, яким використовується протягом року (“Олімп”); перерахування субвенції з місцевого до обласного бюджету для подальшого вжиття заходів з погашення заборгованості по виплаті зарплати».

Нагадаємо, голова профспілкового комітету заводу Володимир Дрібноход неодноразово озвучував, що ситуація на ОПЗ вкрай складна, щодня завод втрачає кваліфікованих спеціалістів, адже люди вимушені звільнятися, так як місяцями не отримують зарплату. Виділені з місцевого бюджету Южненської ОТГ 25 млн гривень фінансової допомоги дозволять погасити борг перед заводчанами лише частково, адже в цілому заборгованість перевищує 100 млн гривень.

Фото заводу: пресслужба ОПЗ.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “Спроба номер два: в Южному знайшли механізм, як перерахувати 25 млн грн ОПЗ

 1. Объясните, каким образом замдиректор ОПЗ Артем Миколайович Репневский получил при увольнении выплату в размере 1 000 000 гривен, при том что обычые работяги сидят уже почти год без зарплаты?

  Репневский, спокойно спишь, совесть не мучает?

  Выделенные городом деньги тоже пойдут на миллионные зарплаты заводскому руководству?

 2. Ей, админ, что за фигня?
  Убери нахрен этот оскорбительный комментарий гниды Оли.
  Поубирал комментарии несогласных с ней…
  Убирай теперь и её комментарий.

 3. А что, админ, у нас демократия закончилась? Почему удалила коменты про дурочку олю?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.