На території Южненської ОТГ встановлять новий пам’ятний знак (ескіз)

Городская хроника

Розглянувши листа виконавчого директора Об’єднаної Єврейської Общини України Михайла Ткача, члени виконкому на засіданні 17 травня дозволили встановлення пам’ятного знаку на території колишнього єврейського кладовища, яке знаходиться в межах Южненської ОТГ, як елементу благоустрою. Мова йде про ділянку неподалік сичавських гаражів. За цією організацією  закріпили території для прибирання та утримання колишнього єврейського цвинтаря (орієнтовна площа 963 м²).

Як доповів під час засідання начальник управління архітектури та містобудування Сергій Оришака, єврейська громада виявила бажання встановити на території колишнього єврейського цвинтаря пам’ятний знак та привести це кладовище до ладу. Пам’ятник організація встановлюватиме за власні кошти. Про це повідомив депутат Южненської міськради Володимир Сівак, зазначивши, що подібні пам’ятні знаки є в Березівській, Курісовській, Любашівській ОТГ (це ті громади, де є єврейські кладовища).

Нагадаємо, нещодавно працівники міського музею на чолі з директоркою Тетяною Єрошенко почали досліджувати історію двох старовинних пам’ятників, які виявлено на території Южненської громади, на полі поблизу сичавських гаражів. Це як раз територія колишнього єврейського кладовища, де і планується встановити найближчим часом пам’ятний знак.  

Як розповіла 10 квітня в інтерв’ю Yuzhny.info Тетяна Єрошенко, ці пам’ятники встановлені на могилах двох молодих людей, це брат і сестра з прізвищем Гельфенбейн: 26-річний Давид (помер у 1912 році) та Марія (померла у 1904 році). Жителі села Сичавка розповідають, що на цьому місці колись був єврейський цвинтар. Так, Анатолій Скнарін у Facebook написав, що зі спогадів його бабусі, поле, на якому знаходиться цей цвинтар, належало чоловіку на прізвище Фрідман. Пам’ятники стояли на могилах по всій цій території, але до нашого часу збереглись тільки ці два.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “На території Южненської ОТГ встановлять новий пам’ятний знак (ескіз)

  1. Так вот, это ещё больший позор чем был до этого, дорога идущая мимо этого поля уничтожена полностью, ни ходить ни ездить по ней невозможно. А еврейские общины обязательно захотят посетить это место.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.