На «ЮТКЕ» розповіли про терміни опалювального сезону, плани на ремонт та борги

Городская хроника

На КП «Южтеплокомуненерго» триває інтенсивна підготовка до нового опалювального сезону, аби забезпечити населення міста теплом в осінньо-зимовий період. В уряді прогнозують, що сезон 2022-2023 буде найхолоднішим за всю історію незалежної України. Як повідомив Yuzhny.info 14 вересня директор комунального підприємства «ЮТКЕ» Ігор Чугунников, наразі договір з постачальником газу знаходиться на підписанні. За його словами, газ почнуть подавати на міську котельню в листопаді, тому розпочати опалювальний період планується в останній місяць осені, як це зазвичай і було, а завершити в квітні. Нагадаємо, що минулого року плановий запуск котла відбувся 8 листопада. Тепло, як і раніше, спочатку подаватимуть в заклади соціальної інфраструктури, вже потім – у житлові будинки. Поки що точної дати початку нового опалювального періоду на южненській котельні не називають, адже в першу чергу будуть враховувати погодні умови. Зазвичай опалювальний період починається не пізніше, ніж коли протягом трьох діб середня добова температура повітря становить +8°С та нижче.

В Мінрегіоні зазначають, що рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається органами місцевого самоврядування. За словами Южненського міського голови Володимира Новацького, управлінці будуть радитись з жителями міста з цього приводу. Він зазначив, що на місцевому рівні є можливість коригувати питання щодо запуску котельні. Щорічно думки южненців з цього питання різняться, хтось хоче, аби тепло почали подавати раніше, бо вже в жовтні стає відчутно холодно та починаються дощі, хтось навпаки наполягає, щоб опалювальний сезон розпочався якомога пізніше, аби зекономити кошти за оплату послуг перед КП «ЮТКЕ».

Ігор Чугунников розповів нам, що на сьогоднішній день заборгованість населення перед комунальним підприємством складає 22 млн гривень. Це менше, ніж було в серпні, тоді борг був рекордний за все існування КП «ЮТКЕ» – 23,5 млн гривень. Він зазначив, аби котельна мала змогу повноцінно функціонувати та якісно надавати послуги населенню – люди повинні вчасно сплачувати кошти за спожиті послуги. Левова доля заборгованості – це борги минулих років, адже, як пояснюють на підприємстві, є люди, які роками не сплачують за теплопостачання, а борги накопичуються з року в рік.

Зазначимо, що на міській котельні готуються провести ремонт одного з насосів. Ігор Чугунников запевняє, що спеціалісти встигнуть це зробити до початку опалювального сезону. Він пояснив, що після внесених змін в постанову Кабміна, уряд дозволив використовувати кошти місцевого бюджету для проведення заходів з забезпечення опалювального сезону, тому на «ЮТКЕ» після проведення сесії, на якій мають виділити фінансування, планується оперативно провести капремонт одного з насосів. Це дуже важливий момент, адже в разі поломки агрегату, на котельні буде резервний – пояснили нам в управлінні ЖКГ Южненської міськради.

Раніше ми повідомляли, що рішенням Кабміну в Україні зафіксували вартість газу на рівні минулого року. При цьому є рекомендація зменшити його об’єм споживання. 10 відсотків треба буде зекономити. До того ж, Кабміном визначено, що температура в квартирах буде знижена до +18°С. Сьогодні ситуація така не лише в Україні, європейські споживачі також прийняли рішення, що, як мінімум, на 15 відсотків вони зменшать споживання газу – озвучив заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “На «ЮТКЕ» розповіли про терміни опалювального сезону, плани на ремонт та борги

  1. Договор на газ с ноября? Значит готовимся встречать плесень на стенах в октябре!

    И о долгах. Всегда платил вовремя. И все время ноют о миллионных долгах. И вопрос а не дурак ли я, что оплачиваю? И тут БИНГО – война! Зарплаты нет, платить не с чего…

  2. В порту зарплаты упали в три раза. И с чего платить прикажите!? На поесть еле хватает.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.