Южненська ОТГ отримала великий гуманітарний вантаж від польських партнерів

Городская хроника

Зранку 14 липня в наше місто вантажівка доставила гуманітарну допомогу з Польщі на суму близько 6,5 млн гривень. В коробках – обладнання для навчальних закладів Южненської громади: монітори, системні блоки, клавіатура. Всього близько 250 комп’ютерів. Як розповів Yuzhny.info заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий, перемовини з польськими партнерами тривали з осені минулого року. Каже, що в процесі виникали складності через бюрократичні процедури, які треба було витримувати і які потребували часу. До того ж, були проблеми в процесі доставки, вантажівку на українській митниці пропустили не одразу, тривала перевірка і декілька коробок на митниці навіть відкрили. За його словами, польський фонд одного з університетів Кракова надав для южненських школярів комп’ютери різних моделей, зокрема, Samsung і Philips. Дмитро Любівий запевнив, що це не одноразова акція, в подальшому планує продовжувати роботу в цьому напрямку, аби наша ОТГ мала змогу отримати додаткову необхідну гуманітарну допомогу.

«Я спілкуюся зі своїми польськими друзями на постійній основі. Це мої колеги, які спеціалізуються в сфері будівництва та житлово-комунального господарства. Знаючи ситуацію в нашій країні, що в нас йде повномасштабна війна, ми не раз обговорювали тему, яку допомогу вони могли б надати нашій громаді. Тоді виникла ідея звернутись до партнерів з університету Digital University, що в Кракові, в них є благодійний фонд. Там повідомили, що вони мають можливість зібрати та передати для наших дітей нові комп’ютери. На той час в нас багато дітей навчалося в онлайн режимі, до того ж в наших школах більше тисячі дітей з категорії внутрішньо переміщених. Я пояснив, що в нашій громаді є потреба обладнати класи комп’ютерами.

Чесно кажучи, процес тривав довго, в Європі є свої бюрократичні процедури, доводилось декілька разів їхати і проводити очні зустрічі з партнерами, пояснювати відповідні моменти, надавати їм необхідні документи. Нарешті влітку процес вийшов на фінальну стадію, я поїхав у Варшаву минулого тижня, вже тоді, коли наші партнери були точно готові передавати нам цей вантаж, надав їм оригінали всі затребуваних документів для перетину кордону. Оформили передачу вантажу, сплатили за доставку, це близько 60 тисяч гривень, одразу хочу озвучити, що бюджетних коштів не витрачалося на це, це питання я  вирішив разом зі своїми колегами з депутатського корпусу, вони зголосилися фінансового посприяти (Сергій Назаренко, Сергій Потушанський, Тетяна Сергєєва). Не все було легко в процесі перетину кордону, тому що транспорт затримали. В цей понеділок довелося зв’язуватися з керівництвом Львівської митниці. В Польщі проблем не було, в Україні захотіли провести перевірку, а вона триває до п’яти днів, згідно з протоколом, а за ці дні треба було б сплачувати за простій вантажівки. На щастя, нас почули, ми пояснили, що дуже чекаємо на цей вантаж, підтвердили, що він дійсно гуманітарний і в понеділок ввечері вантажівку пропустили», – розповів Дмитро Любівий.

Нова техніка буде розподілена між всіма навчальними закладами нашої громади. В першу чергу планується обладнати комп’ютерні класи та бібліотеки шкіл. Про це нам розповіла заступниця міського голови-начальниця управління освіти Олена Баранецька.

«Розподілятися ця техніка буде по закладам освіти для організації роботи з ВПО, була така домовленість з партнерами. У зв’язку з тим, що в нашій громаді в кожному навчальному закладі є діти з числа внутрішньо переміщених, то ми плануємо обладнати в школах декілька комп’ютерних класів, бібліотеки, аби діти могли туди приходити і навчатися. Тому сказати, що це тільки для ВПО буде не зовсім коректно, бо техніка буде в шкільних класах з доступом до неї всіх учасників освітнього процесу. Комп’ютери будуть передані на баланс закладів освіти Южненської ОТГ. Чесно кажучи, ми сумнівалися, що нам дадуть ці комп’ютери, бо це робота не одного дня, перші листи ми почали писати ще минулого року. Завдяки тому, що Дмитро Валерійович мав зв’язки з цим університетом і познайомив нас з ними, тоді перемовини вже увійшли в активну стадію і тільки місця тому ми врешті підписали договір про співпрацю і надання такою гуманітарної допомоги», – розповіла Олена Баранецька.

Спочатку спеціалісти управління освіти повинні оглянути техніку, ознайомитись з її характеристиками, вже потім розпочнеться процес доставки їх в школи. Як тільки комп’ютери будуть розподілені між навчальними закладами нашої громади, ми напишемо про це окремий матеріал.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

10 thoughts on “Южненська ОТГ отримала великий гуманітарний вантаж від польських партнерів

 1. Це добре! Поляки молодці! Треба було сквер на їхню честь називати, а не білоруський будувати… Головне аби техніка дійшла до наших учнів. Дякуємо Дмитру Валерійовичу і полякам, везіть ще! Як то кажуть, будь яка допомога завжди потрібна, хоч компютери, хоч харчі. В нас багато нужденних серед місцевих, а не тільки ВПО. Враховуйте це, бо люди без роботи сидять.

 2. Польскi товари дорогi. Польша заробляє . Можливо гуманiтарка -це те,що люди все оплатили, купляючи дорогi польскi товари.

 3. Люди южненцы, особенно из домов Хомяков 22, 20, 16, 18, Строителей 21 по поводу питомника бродячих собак возле базара Бар Токмак собирают подписи на ликвидацию питомника. Если есть желающие, подходите на муниципальную варту Ленина, 17 бывший Жек 3, где касса оплаты за коммуналку. Пора с этим заканчивать.

  1. Как же Вы уже надоели со своим питомником и давно переименованной «улицей Ленина»

   1. Так чего защитники, если они наоборот хотят собак усыпить или разогнать?
    А с улицей – да, те, кто давно тут живут уже привыкли к старому названию.
    В моем родном городе, кстати, улиц Ленина было несколько и назывались «лентами».

   2. Так чего защитники, если они наоборот хотят собак усыпить или разогнать?
    А с улицей – да, те, кто давно тут живут уже привыкли к старому названию.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.