ютке котельна

«ЮТКЕ» прозвітувало про мільйонні збитки та причини такого фінансового результату

Городская хроника

За результатами роботи комунального підприємства теплових мереж «Южтеплокомуненерго» за 2022 рік на КП отримано збиток в розмірі 6,6 млн гривень, хоча в 2021 році на підприємстві звітували про прибуток. Про це під час засідання виконкому 27 квітня повідомив головний інженер «ЮТКЕ» Олександр Мончинський, зазначивши, що наразі накладено мораторій на підвищення тарифів. Такий значний збиток підприємством отримано через застосування до споживачів у четвертому кварталі 2022 року знижених тарифів на послуги з постачання теплової енергії та через застосування одноставкового тарифу, який є збитковим внаслідок менших фактичних обсягів реалізації. Крім того, він додав, що на такий фінансовий результат влинуло й те, що компенсація на відшкодування різниці в ціні відбуватиметься за рахунок коштів державного бюджету, які підприємство очікує отримати в цьому році.  Заступниця міського голови-начальниця фінансового управління Людмила Паскаль озвучила, що в минулому році компенсація відбувалась за рахунок коштів місцевого бюджету і проводилась своєчасно, цьогоріч дотація буде з державного бюджету і поки що гроші «ЮТКЕ» не отримало. Вона також озвучила, що заборгованість населення перед КП складає на сьогодні близько 30 млн гривень. Через воєнний стан у країні та його наслідки платоспроможність споживачів зменшилась.

Підприємством на постійній основі ведеться робота з боржниками. У разі невиконання ними своїх зобов’язань, стягнення заборгованості відбувається у судовому порядку шляхом подання до суду заяви про видачу судового наказу або позовної заяви про стягнення заборгованості за спожиті послуги з централізованого опалення.  За 2022 рік до Южного міського суду «ЮТКЕ» подало            55 позовів про стягнення заборгованості з населення. Позовні заяви та заяви про видачу судового наказу подавалися на заборгованість, яка виникла до 07.11.2021р., тобто позови не включають заборгованість, яка утворилася у період воєнного стану. При цьому, жодних нарахувань інфляційних збитків та 3% річних підприємством не здійснювалось згідно з Постановою КМУ від 05.03.2022р. №206, стягувалася лише основна заборгованість та сплачений судовий збір. На даний час боржниками сплачено частину цієї заборгованості, в тому числі повністю стягнуто заборгованість по 2 справам.

Нагадаємо, опалювальний сезон в Южному завершився 31 березня. Продовжувати подавати тепло міська котельня в квітні не мала можливості, так як термін дії договору з постачальником газу («Нафтогазом») був визначений до кінця березня. Як тільки закінчується опалювальний період в місті, на котельні одразу починається підготовка до наступного, об’єм робіт великий, перш за все треба буде провести гідравлічні випробування мереж.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.