В Україні готують нову систему оплати праці держслужбовців

Украина

У Кабміні працюють над оновленням системи оплати праці осіб, які працюють на державних посадах. Про це повідомляє “24 канал”, посилаючись на слова міністра Кабінету міністрів Олега Немчінова в етері телемарафону «Єдині новини». За твердженням посадовця, нова система буде зосереджена на класифікації посад. Розраховують, що вона запрацює вже з 1 січня 2024 року.

Немчінов заявив, що на сьогодні структура оплати праці державних службовців виглядає так: мізерна зарплата та низка надбавок, нарахувань, премій. За його словами, ці виплати уже стали частиною заробітної платні. Ця практика особливо актуальна для посад на початкових рівнях, категорії «B», а також у місцевих адміністраціях, територіальних органах виконавчої влади тощо.

Олег Немчінов вважає, що більшість посад залишається вакантними цілеспрямовано, адже керівники прагнуть мати можливість розподілити кошти, які виділили на оплату праці, між співробітниками у вигляді премій чи надбавок.

“Ми хочемо перевернути цю піраміду та поставити її на основу. Тобто, щоб 70% зарплати становив посадовий оклад, а 30% – премія”, — заявив урядовець.

Немчінов додав, що український парламент наприкінці липня підтримав законопроєкт про реформу оплати праці держслужбовців. Це було перше читання. Наразі очікують, що до кінця поточного року його вдасться остаточно ухвалити. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль раніше заявляв, що завдяки новій системі оплати вдасться пропрацювати проблему зловживань, які можуть виникнути при нарахуваннях додаткових виплат та премій держслужбовцям. Тоді як очільниця Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина повідомила, що за результатами їхнього дослідження 80% державних службовців задоволені своєю роботою, але 93% скаржаться на розмір зарплати.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В Україні готують нову систему оплати праці держслужбовців

  1. Ну конечно, госслужащие о себе любимых пекутся, а на простых работяг, получающих на руки 4000 грн, им наплевать.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.