В Україні хочуть ввести польську модель оподаткування ФОП

Без рубрики

Україна розглядає можливість запровадження польської моделі оподаткування фізичних осіб-підприємців. Про це розказав голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю Новини.Live.

“Часто ми чуємо від бізнесу та експертів пропозиції запровадити оподаткування, як у Європі. Вивчивши приклади декількох країн, ми взяли за зразок польську модель, яка є для нас найбільш близькою. Зараз розглядаємо можливість її імплементації в Україні”, – сказав він.

За словами Гетманцева, єдиний податок в Україні перетворився з інструмента підтримки малого бізнесу на систему ухилення від оподаткування великого і середнього бізнесу, і його потрібно змінювати.

“Міністерство фінансів України спільно з Міжнародним валютним фондом розглядають модель оподаткування, яка була б цивілізованою, простою, прозорою, зрозумілою і давала можливість підтримувати малий бізнес, а не закривати очі на те, як бавляться з податками великі підприємства”, – сказав він.

Польська модель оподаткування ФОПів передбачає більший ліміт за операціями (2 млн євро проти 7,8 млн грн) та різні ставки податку для різних видів діяльності (торгівля – 3%, послуги – 12-20%). Змінювати систему оподаткування країни навіть під час війни не заборонено. Це допоможе відокремити малий бізнес від середнього та великого, зазначив Гетьманцев.

“Це зараз основна проблема єдиного податку та системи оподаткування малого бізнесу. Усі виступають за підтримку малого бізнесу та створення для нього сприятливих умов. Але в жодному разі не можна робити так, щоб великий та надвеликий бізнес штучно через схеми перетворювався на “малий», — додав Гетманцев.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.