У Раду подали законопроєкт про списання боргів за комунальні послуги

Украина

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, згідно з яким накопичені за час війни борги за комунальні послуги можуть списати чи реструктуризувати. Про це йдеться у законопроекті №8367, який зареєструвала група народних депутатів. У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що навіть до війни – станом на 31 грудня 2021 року, заборгованість населення України за житлово-комунальні послуги становила 81,4 млрд грн. І хоча Державна служба статистики України не надає свіжіших статистичних даних, очевидно, що за 2022 рік рік заборгованість населення за комунальні послуги не лише не зменшилася, але й значно збільшилась.

Документ пропонує два варіанти із боргами. Перший – українці зможуть реструктурувати на термін до 5 років заборгованість за газ, опалення та водопостачання, гарячу воду, водовідведення, електроенергію та вивезення твердих побутових відходів (крім квартплати). Йдеться про борги, накопичені за час воєнного стану, тобто після 24.02.2022 року. При цьому реструктуризована заборгованість не перешкоджатиме праву громадян на отримання житлової субсидії.

А ось українцям, які мешкають там, де велися або ведуться бойові дії, борги пропонується зовсім списати, але тільки ту суму, що накопичилася за час ведення бойових дій. Наприклад, для мешканців Сумщини, яка була тимчасово окупована на початку війни, цей термін становитиме лише перші місяці війни, коли там точилися бойові дії. У законопроекті наголошується, що порядок списання боргів та його терміни мають бути визначені Кабінетом міністрів, коли документ буде ухвалено.

Раніше Кабінет міністрів вніс зміни до порядку надання пільг та житлових субсидій. В умовах воєнного стану на частині територій субсидії на неопалювальний сезон перепризначать автоматично.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.