Порти «Південний» та «Одеса» завантажені всього на 30-40 відсотків

Украина

Для Українського зернового коридору, який був започаткований після завершення «Зернової ініціативи», грудень став рекордним з експорту агропродукції – в останній місяць зими з портів Великої Одеси було вивезено 4,8 млн тонн зерна за кордон. Про це під час «Зернового клубу УЗА» розповів голова Адміністрації морських портів України Юрій Литвин.

«Проте вже зараз бачимо, що в січні ми виходимо на грудневі показники, враховуючи те, що у перший місяць зими зазвичай спостерігається спад у роботі», – зазначив голова АМПУ.

За його словами, наразі потенціал зростання потужностей роботи портів Великої Одеси є. І це можна прослідкувати навіть по збільшенню кількості вагонів й вантажівок з зерном у напрямку глибоководних портів України.

«Зокрема, станом на сьогодні порт “Чорноморськ” у п’ять разів збільшив приймання автомобілів з вантажами у порівнянні з довоєнним періодом», – уточнив він, додавши, що наразі ведеться робота щодо прискорення обробки вантажів у порту й збільшення обертів суден.

В той же час порти «Південний» та «Одеса» завантажені всього на 30-40 відсотків від можливих обсягів.

«Наразі Міністерство інфраструктури, Міністерство агрополітики спільно із ЗСУ працюють над розширенням номенклатури вантажів у портах Великої Одеси. Маються на увазі контейнерні та паромні перевезення. Маємо надію, що найближчим часом ЗСУ дозволять їх», – зазначив Юрій Литвин.

Джерело: agrotimes.ua. Фото: пресслужба ДП “МТП “Південний”.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.