Понад тридцять суден завантажуються в портах Великої Одеси, в тому числі в Південному

Украина

Станом на 21 січня в портах Великої Одеси 32 судна на завантаженні. Усі вони пізніше попрямують до різних країн світу з українською продукцією, переважно аграрною. Про це повідомляє видання Новини.LIVE із посиланням на дані порталу MarineTraffic. Наразі відомо, що в порту Одеси стоять 13 суден, ще 15 — у Чорноморську, та 4 — у Південному. Крім того, ще 5 суден прямують на вихід з портів, а на вхід відомо поки що про 3 кораблі.

Нагадаємо, Україні протягом минулого року вдалося збільшити експорт залізницею до портів на 23%. Станом на початок січня цей показник становить майже 150 мільйонів тонн. У 2023 році в Україні спостерігалося значне збільшення обсягів експорту — кількість експортованої продукції зросла приблизно на 112 тонн порівняно з 2022 роком. Найбільшим експортним товаром за обсягом стала кукурудза. Попри збільшення фізичних обсягів експорту, вартість експортованих товарів впала на 18,7% і становить 35,8 мільярда доларів.

Україна є провідним світовим постачальником соняшникової олії та насіння. У 2022 році українські сільгоспвиробники досягли виробництва приблизно 6,5 мільйона тонн олії, що становить приблизно 42% від загальносвітового обсягу. Проте обсяг експорту суттєво зменшився через вторгнення РФ. Основною причиною цього зниження стало блокування чорноморських портів, які грали ключову роль в експорті зерна. Крім того, українські експортери зіштовхнулися з труднощами через блокування пунктів пропуску на західних кордонах.

Фото: MarineTraffic (балкер HAJE NAFELA).

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме: