Одещина — на другому місці за кількістю звернень про порушення мовного закону

Украина

Найбільше звернень щодо порушення мовного законодавства у закладах вищої освіти зафіксували в Одеській  області. Про це на брифінгу в Media Center Odesa розповіла представниця уповноваженого із захисту державної мови на півдні України Ярослава Вітко-Присяжнюк.

“З початку року по всій Україні проводилось 11 заходів держконтролю, які стосувались закладів вищої освіти. 5 з них були по Одещині. Після цього ми відкрили ще один захід державного контролю – нам надійшло звернення із доказами щодо використання російської мови науково-педагогічними співробітниками закладів вищої освіти Одеси”, – розповіла вона.

За її словами, на деяких порушників вже склали адміністративні протоколи. 

“Усі ці викладачі, з якими я спілкувалась, чудово володіють українською мовою. Цього рівня достатньо, щоб викладати нею. Вони часто апелюють до того, що студенти запитували, або вони завжди так викладали. Цікава ситуація виходить: одні студенти запитують, аби їм поясняли недержавною мовою, а інші студенти паралельно це фіксують і відправляють звернення”, – додала чиновниця.

Також було складені протоколи на двох депутатів, які спілкувалися російською під час сесії. Для чиновників штраф за недотримання закону складає більше 8 тис. грн, хоча якщо порушення сталося вперше, їм загрожує лише профілактична розмова. Частіше на недотримання закону скаржаться саме одесити, а не переселенці. Водночас повідомлення про антиукраїнську позицію співробітників вишів Одещині не надходили. Загалом із січня в Одеській області зафіксували 266 звернень про порушення мовного законодавства.

“Найчастіше ці звернення стосувались сфери обслуговування, далі – це мова інтернет-ресурсів, потім те, на що ще звертають увагу – мова реклами та інформації для загального ознайомлення (вивіски, оголошення тощо)”, – зазначила Вітко-Присяжнюк. 

На першому місці за кількістю звернень щодо недотримання мовного закону стабільно залишається Київ, а ось за друге та третє “змагаються”, змінюючи один одного, Одеська та Харківська області.

Джерело: korrespondent, УСІ.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

4 thoughts on “Одещина — на другому місці за кількістю звернень про порушення мовного закону

  1. Читал недавно в нашей прессе, что Креминь, т.е. тот, кого эта “представныця”, собственно говоря, представляет, сейчас находится в отпуске. Отпускные получил, как написано в статье, в размере 65 000 гривен. Предлагаю, после его выхода на работу, им вместе, поехать в наши окопы, на передовую. Там, говорят, столько русскоговорящих “нарушителей”! Должен же кто-то и там “навести порядок”!

    1. Рускоговорящі це орусофілені ……Не плюйте чужою російською мовою УКРАЇНІ в душу

  2. “Цікава ситуація виходить: одні студенти запитують, аби їм поясняли недержавною мовою, а інші студенти паралельно це фіксують і відправляють звернення”

    Да… И кто же это в тридцатые годы прошлого века написал три миллиона доносов?
    А кто-нибудь помнит, что мовный закон был принят с нарушением регламента Верховной рады и не должен исполняться?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.