Неможливо без дозволу ТЦК: які послуги чоловіки не отримають без перебування на обліку

Украина

В Україні під час мобілізації чоловіки призовного віку можуть влаштуватися на роботу і навчання за умови наявності військово-облікових документів. Окрім того, є й інші послуги, якими чоловіки не можуть скористатися без попереднього візиту та узгодження в ТЦК. Про це розповів керівник практики військового права ЮК “Приходько та партнери” Іван Колганов, повідомляє “РБК-Україна”.

Які послуги не отримають військовозобов’язані без візиту до ТЦК

Колганов розповів, що чоловікам призовного віку стає дедалі складніше реалізовувати свої права без згоди ТЦК. Так, військовозобов’язаний без військово-облікового документа не може влаштуватися на роботу та вступити на навчання.

Для трьох категорій чоловіків призовного віку існують такі види військово-облікових документів:

  • для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  • для військовозобов’язаних – військовий квиток, тимчасове посвідчення;
  • для резервістів – військовий квиток.

“Треба звернути увагу, що приймати на роботу або зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Також і щодо перетину державного кордону є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа“, – пояснив юрист.

Перевіряти всі документи про військовий облік під час приймання чоловіка на роботу зобов’язані і приватні, і державні установи та організації. В іншому разі роботодавцю загрожує штраф.

“У постанові Кабміну від 30 грудня 2022 року №1487 “Про порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів” передбачено, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації, навчальні заклади й установи охорони здоров’я повинні повідомляти правила військового обліку громадян під особистий підпис у разі прийому на роботу або на навчання”, – розповів Колганов.

Тож протягом тижня після приймання на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання згадані установи повинні повідомити до ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Військовий квиток також необхідний у центрі зайнятості, адже без нього військовозобов’язаний не зможе набути статусу безробітного.

Чи вимагають у лікарнях військово-облікові документи

У чинному законодавстві не передбачено жодних обмежень щодо лікування військовозобов’язаного в закладах охорони здоров’я. Однак, зауважив адвокат, на практиці все виявляється не так просто.

“Під час звернення до медичного закладу чоловіки призовного віку повинні мати при собі документи, серед яких і військово-обліковий. Але це не означає, що коли людина потребує термінової допомоги, лікарі цікавитимуться, чи вона стоїть на обліку у військкоматі. Вони зобов’язані насамперед надати необхідну медичну допомогу”, – пояснив Колганов.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

4 thoughts on “Неможливо без дозволу ТЦК: які послуги чоловіки не отримають без перебування на обліку

  1. “щодо перетину державного кордону є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа”

    В каком именно документе это сказано?

  2. А кто это такие ТЦК ? Частная компания?

  3. У співробітників ТЦК немає права перевіряти документи громадян і силою затримувати їх для мобілізації, — омбудсмен Лубінець

  4. У цій країні феодал встановлює, що можна робити рабу, а що не можна. І якщо феодалу треба щоб раб помер або зник безвісти за гроші вкрадені феодалом то так воно і буде.

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.