У Держстаті назвали продукти, які зменшились та зросли в ціні

Без рубрики

Українські ціни на продукти зросли за рік. Зокрема відомо, що вартість виросла з грудня 2022 по грудень 2023 в середньому на 3,7%. Як повідомили у Держстаті, найбільше підвищення вартості відзначається у категоріях м’яса та м’ясопродуктів, які подорожчали на 12,4%, та фруктів, ціни на які збільшилися на 2,2%. Однак наявні певні позиції, де відбулося здешевлення.

Серед продуктів, які значно зросли в ціні, варто відзначити такі позиції:

  • масло – на 9,9%;
  • молоко – на 9,7%;
  • сир та творог – на 7,5%;
  • хліб – на 7%;
  • риба та продукти з риби – на 4,1%;
  • овочі – на 3%.

У той же час ціни на деякі продукти знизились. Наприклад, яйця подешевшали в ціні на 9,5%, цукор – на 5,8%. Також спостерігається зниження ціни на хлібопродукти на 2,8% та на макаронні вироби на 0,3%.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук прогнозує, що у січні-лютому можна очікувати подальше здорожчання ціни на продукти в Україні. Він прогнозує зростання приблизно на рівні 5-7%, проте наголошує, що цей процес буде плавним. Здорожчання цін найбільше відчутним буде у групах продуктів, таких як овочі, молоко та м’ясна продукція.

Джерело: main.politeka.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “У Держстаті назвали продукти, які зменшились та зросли в ціні

  1. Я что, не в той стране живу,? Что-то не заметил удешевления продуктов. А подорожание не 3.7% ,а 37%. Звиздеть то горазды!

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.