НБУ ввів в обіг нову монету номіналом 2 гривні: як вона виглядає

Украина

Національний банк України 30 травня ввів у обіг пам’ятну монету номіналом 2 гривні. Вона виготовлена з нейзильберу. Її діаметр становить 31 мм, а маса – 12,8 г. Монета – пам’ятна, та присвячена 150-річчю від дня народження Павла Скоропадського, українського державного та політичного діяча, воєначальника та гетьмана України. Вона увійшла до серії “Видатні особистості України”.

На аверсі монети розміщено малий герб та напис “Україна”, рік карбування монети – 2023, по центру – трикутник, що символізує певне культурне, економічне зростання при гетьманаті Скоропадського. Трикутник обрамляють написи: “українізація”, “освіта”, “гривня”. Вгорі вказано номінал у 2 грн.

На реверсі монети розміщено портрет Скоропадського, композиція, що символізує події Української революції, роки життя (1873-1945) та напис “Павло/Скоропадський”.

Для всіх написів вибрано незвичайний шрифт, раніше не використаний на монетах НБУ. Монета має рифлений гурт. Її тираж – 30 000 примірників. До серії монет “Видатні особистості України” від НБУ також входять монети, присвячені Павлу Глазовому, Василю Кричевському, Василю Стефаніку, Соломії Крушельницькій та іншим видатним українцям.

Це одна із найдавніших серій пам’ятних монет, яку Нацбанк запровадив ще 1996 року. Щорічно колекція доповнюється новими монетами. Придбати випущені НБУ монети та пам’ятні медалі можна на сайті Нацбанку, а також у банках-дистриб’юторах.

Фото: radiosvoboda.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.