Яйця та олія рекордно подорожчали: ціни у жовтні та прогноз на листопад

Украина

Ціни на яйця з 2017 року досягли історичного максимуму. Середня вартість яєць перевищила 60 грн за десяток, хоча минулого місяця вона була на рівні 37 грн. За даними порталу Мінфін, яйця торгової марки «Квочка» у вересні продавалися по 37,41 грн, а в поточному місяці – вже більше 60 грн за десяток. В «АТБ» за десяток доведеться заплатили 61,90 грн (ТМ «Квочка»), 62,40 грн (ТМ «Ясенсвіт»), 72,90 грн (ТМ «Квочка Premium»). Майже такі ж ціни і в «Копійці». В «Сільпо» 56,99 грн (ТМ «Чаша повна»), 51,99 грн (ТМ Zlata Kladka), 81,99 грн (ТМ «Квочка Premium»), 83,49 грн (ТМ «Квочка» XL відбірні).

Середня вартість соняшникової олії ТМ «Олейна» встановлена на рівні 62,95 грн (в «АТБ» – 61,59 грн; в «Сільпо» – 61,99 грн). За пляшку олії ТМ «Щедрий дар» в середньому потрібно заплатити 65,23 грн (в «АТБ» – 62,76 грн; в «Сильпо» – 64,99 грн). За динамікою індексу середньомісячних цін вартість соняшникової олії також досягла максимуму. Минулого року максимальне подорожчання продукту фіксували у липні.

Експерти вважають, що в Україні не очікується дефіциту продовольства. Вони спрогнозували, що українці вже наступного місяця побачать стабілізацію цін. Стосовно соняшникової олії, то аграрії наразі зібрали 2,6 млн тонн насіння соняшника, а прогноз збору на цей рік – 9,5 млн тонн.

«Це менше в порівнянні з попереднім роком, який був рекордним та приніс 16,3 млн тонн соняшника. Причини такого зменшення зрозумілі –  війна та погодні умови, які уповільнили темпи збору. Але для внутрішніх потреб цього більше, ніж достатньо. Тому, якщо не говорити про загальну інфляцію і здорожчання логістики, подорожчання олії не має бути», – повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич в ефірі марафону на телеканалі ICTV.

Так само, за його словами, стабільною має залишатись ціна на цукор. Аграрії посіяли 180 тис. га цукрового буряка, що трохи менше проти минулого року – 224 тис га. З зібраного цьогоріч буряка має вийти 1 млн тонн цукру.

«Дефіциту цукру не буде, як і його суттєвого здорожчання», – підкреслив заступник міністра.

Також, як підкреслив Маркіян Дмитрасевич, найближчим часом вирівняються ціни на яйця. Проблема з їх здорожчанням пов’язана, по-перше зі знищенням птахофабрик (зокрема, у Чорнобаївці та в Донецькій і Луганській областях), по-друге, з нестачею несучих курей та скороченням виробництва яєць.

«Дефіциту продовольства в нас точно не буде. Ми аграрна країна і нетто-експортер аграрної продукції, тому наші внутрішні потреби ми точно задовільнимо повністю. На процеси ціноутворення продуктів впливатиме в першу чергу загальна інфляція, вартість енергоносіїв та логістики», – резюмував заступник Міністра.

Фото: www.048.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.