Чи можуть сонячні та вітроелектростанції вирішити проблему відключення світла на Одещині

Украина

Цими днями, коли від обмеження електропостачання страждають жителі майже усіх населених пунктів Одещини, користувачі місцевих чатів та пабліків в соцмережах почали виказувати обурення щодо роботи сонячних та вітроелектростанцій. Мовляв, чому, знаходячись на території міст та громад, вони не можуть забезпечити нас електроенергією. Ситуацію прокоментував директор СЕС «Лиманська Енерджі» Андрій Маргаза, передає “Юг.Today”.

«Спробую пояснити наочно. Великі електростанції (усі, в тому числі й сонячні) підключені до єдиної енергосистеми України, якою керує оператор систем передачі (Національна енергетична компанія «Укренерго»). Таким чином, і наш об’єкт фізично підключений до мереж «Укренерго» та підключити його до споживачів міста неможливо. На жаль, це так. Енергосистему країни можна уявити як велике водосховище, в яке всі електростанції (теплові, атомні, сонячні та інші) передають електроенергію та наповнюють його. А НЕК «Укренерго» керує системою та визначає, кому, як і в якому обсязі направити зібрану електроенергію. В умовах війни з РФ наша енергетична інфраструктура дуже постраждала, і НЕК «Укренерго» змушена обмежувати подачу електроенергії, спрямувати її тільки на критичну інфраструктуру. Таким чином, якщо ми та інші виробники відключимося і перестанемо передавати електроенергію в єдину енергосистему України, то хтось у лікарнях, школах, водоканалах та інших критичних об’єктах її недоотримає, що створить ще більші проблеми, ніж ми маємо зараз», – пояснив фахівець.

Також Андрій Маргаза додав, що ремонтні роботи на енергетичних об’єктах йдуть цілодобово і робиться все можливе та неможливе, щоб повернути світло людям максимально оперативно, та попросив користуватися лише перевіреною інформацією з офіційних джерел НЕК «Укренерго».

Раніше в Южненській міськраді вже пояснювали, що електроенергія, яка виробляється за рахунок об’єктів вітроелектростанції (вітрогенератори), розташованих на території нашої громади, розподіляється в межах всієї України, а не конкретної ОТГ.

Фото: Valentin Vratskikh.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

4 thoughts on “Чи можуть сонячні та вітроелектростанції вирішити проблему відключення світла на Одещині

  1. Враньё. Вся мощь приходит на подстанцию возле МИЗа. По вырубленным посадкам громады. А какое напряжение в единой системе??? 110 000 а на подстанции возле МИЗа? 35 000 Вопрос! Там есть повышающий трансформатор?

  2. То что Новацкий обещал что в случаи отрезания света от сети мы подключим ветровики….люди Южного поняли очередные сказки

  3. Да уж, электричество мы получать не можем, а вот гул в квартирах от этих ветрогенераторов мы получать можем. Ночью уши закладывает от шумовых вибраций и гула во всех квартирах Южного.

  4. Пусть этот знаток бабушкам на лавочке эту лапшу вешает. Он считает одного себя умным, а всех остальных тупыми лохами

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.