Зарплати вчителів можуть підвищитись, але кількість годин подвоїтись

Без рубрики

Планується підвищення зарплат українським вчителям до 40 тисяч гривень. Це залежатиме від кваліфікації та досягнень, а не від кількості відпрацьованих років. Про це інформує Osvitoria. МОН повідомляло, що середня зарплата молодого вчителя складається з окладу у розмірі 5700 гривень та додаткових надбавок близько 1900 гривень, що в сумі становить 7600 гривень. Для порівняння, середня зарплата в Україні становить 13 400 гривень, що майже у два рази більше.

Сергій Колебошин, член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, розповів, що нині тривають обговорення щодо розміру зарплати вчителів. Оптимальною сумою вважають 40 тисяч гривень.

“Цю суму я не вигадав, не взяв зі стелі. За нею – підрахунки. Але це не популістське легке рішення, адже за ним підуть і болючі, складні наслідки: сертифікація вчителів, скорочення мережі шкіл, “поріг” входу в професію – підвищення вимог до кандидатів на посаду вчителя, обмеження перебування директорів шкіл на посаді. У нас найнижча кількість годин на ставку серед країн Європи для вчителів – 18. Тож обговорюється перехід до 36 годин (це будуть не лише “горлові”, а й підготовка до занять). А тому ніхто не зможе брати півтори ставки”, – наголосив Колебошин.

Однак нововведення можливі лише після завершення війни. Крім того, до 1 вересня 2024 року органи самоврядування повинні затвердити плани формування мережі шкіл, а засновники ліцеїв до 1 вересня 2027 року повинні забезпечити їх необхідним обладнанням та персоналом. Реорганізація школи в сільській місцевості можлива лише після громадського обговорення, що ускладнює процес змін.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

2 thoughts on “Зарплати вчителів можуть підвищитись, але кількість годин подвоїтись

  1. Таку зарплату за виховання рашиста давати не слід.Южненські вчителі в більшості роблять велику шкоду Україні.Вчать бути чужими у власній країні.Ось вам і наслідки не забарились- місто мертвих українців .

    1. Тебе пора на процедуры. И смирительную рубашку одеть, чтобы на клаву жать нечем было

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.