Восени мінімальна зарплата може зрости на понад 2 тисячі гривень

Без рубрики

В Україні восени цього року мінімальна зарплата може стати більш як на 2 тисячі гривень вищою, ніж зараз. Розмір нової мінімалки становитиме майже 9 тисяч гривень. Так буде, якщо депутати проголосують за законопроект №8431, який “припадає пилом” у Верховній Раді ще з лютого поточного року.

Мінімальна зарплата в Україні не підвищувалася з кінця минулого року. Після торішнього підвищення вона становить 6 700 гривень. Проте така мінімалка не може задовольнити навіть мінімальних запитів громадян. Вона вже нижча за реальний прожитковий мінімум приблизно на 11%. А до кінця поточного року вона становитиме не більше ніж 80% від ПМ.

Таким чином, підвищувати мінімалку необхідно. Ініціатори законопроекту, а це Юлія Тимошенко та ще кілька опозиційних депутатів, пропонують підвищувати мінімалку у три етапи. Втім, перші два етапи, які були заплановані на квітень і липень, вже відпали. Залишається третій етап, який пропонують провести у жовтні.

Мінекономіки запропонувало свій варіант підвищення мінімальної зарплати. Мінімалку пропонують підвищити з 6700 до 7651 гривні, тобто трохи менше ніж на тисячу гривень. Причому не цьогоріч, а 2024 року.

Проте невідомо, чи схвалить таку пропозицію Мінфін. Адже при цьому потрібно врахувати не лише зростання мінімалки, а й пропорційне підвищення зарплат бюджетникам, які отримують вище за мінімальну зарплату, а також зростання інших виплат, які “прив’язані” до мінімальної зарплати. Тому навіть таке підвищення мінімалки у 2024 році поки що під питанням.

Джерело: finance.today.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Восени мінімальна зарплата може зрости на понад 2 тисячі гривень

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.