Кабмін підвищив мінімальні ціни на алкоголь в Україні

Украина

У пресслужбі Міністерства економіки України повідомили, що мінімальна вартість спиртних напоїв не переглядалася з 2017 року. Тоді підвищили ставки акцизного податку на більшість алкогольних напоїв. Змінилися й інші складові ціни. Держава недоотримує податки, а покупцям масово пропонують фальсифікат. Уряд прийняв постанову, згідно з якою у державі різко подорожчають окремі види алкогольних напоїв. Йдеться як про мінімальні роздрібні, так і про оптово-відпускні ціни на продукцію.

“Щоб захистити споживачів від контрафактної та сурогатної продукції та знизити частку тіньової економіки, Кабінет Міністрів підвищив мінімальні ціни на алкоголь. Зокрема, роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби збільшити на 14,0-19,41%; віскі, ром та джин – на 6,5-6,6%; коньяк (бренді) – на 12,3-29,1%; вина з додаванням спирту, ігристі – на 7,1-13,3%”, – зазначили у Мінекономіки.

Мінекономрозвитку отримало численні звернення від учасників ринку, які заявили, що мінімальні ціни не покривають їхні операційні витрати. На думку асоціацій виробників алкогольної продукції, послаблюється конкуренція з боку легальних виробників, а частина несумлінних виробників збільшується. Справа у тому, що компанії скорочують свої операційні витрати шляхом купівлі неврахованого спирту, ухиляються від сплати податків і використовують сурогатні речовини для виготовлення контрафактної продукції.

У липні Мінекономіки повідомило, що має намір переглянути мінімальні ціни на алкогольні напої в Україні. За проектом постанови, після перегляду вартості продукції 0,5 л найдешевшої горілки продаватимуть по 101 гривні.

Джерело: top.today.ua.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “Кабмін підвищив мінімальні ціни на алкоголь в Україні

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.