Верховна Рада ухвалила рішення щодо кредитів для населення

Без рубрики

Верховна Рада ухвалила рішення щодо кредитних боргів українців. Споживчі кредити громадян будуть піддані реструктуризації, розповідає one.ua. Це допоможе багатьом сім’ям упоратися з боргами, які через війну виявилися для них непідйомними. Право на реструктуризацію отримають не всі позичальники.

Відповідні послаблення щодо кредитних боргів населення передбачені у законопроектах №9051 та №9052, які Верховна Рада ухвалила у другому читанні. Що випливає з ухвалених законів, пояснив нардеп-слуга, член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко.

Багато українців через війну опинились у скрутному фінансовому становищі. Особливо це стосується жителів східного та південного регіонів, які охоплені воєнними діями. Люди опинилися або в окупації, або змушені були спішно покидати свої будинки, рятуючись від війни. Багато родин залишилися зовсім без даху над головою, їм не буде куди повертатися, навіть коли війна закінчиться.

Багатьох із них війна застала з не виплаченими кредитами, які були взяті ще до війни. І тепер людям, які не мають ні дому, ні постійної роботи, дуже важко гасити кредитну заборгованість. А тим часом, відсотки за невиплаченими боргами зростають, погрожуючи стати довічним боргом позичальника. При цьому боржникам блокують банківські картки, нерідко позбавляючи їх останніх коштів для існування. Депутати врахували всі ці фактори та ухвалили у другому читанні два законопроекти – №9051 та №9052, які мають полегшити становище найбільш уразливих кредитних боржників.

“Законопроект №9051 допоможе нам вирішувати питання нарахування надмірних відсотків за кредити. Так, внутрішньо переміщені особи зможуть реструктуризувати свої кредити та не платити за ними до кінця воєнного стану. Це не стосується великих кредитів, а лише споживчих, які фізичні особи брали у мирний час “, – розповів Олексій Устенко.

Таким чином, ВПО, які не мають жодних інших доходів, крім державної та благодійної допомоги чи пенсії, зможуть до кінця війни та ще місяць після неї не платити за своїми споживчими кредитами. При цьому їм не нараховуватимуть жодних штрафних санкцій.

Ще один ухвалений законопроект, №9052, звільняє від оподаткування доходи, отримані позичальниками внаслідок обов’язкової реструктуризації їхніх зобов’язань за споживчими кредитами.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.