В Україні пропонують встановити пенсії за особливі заслуги борцям за незалежність

Без рубрики

В Україні запропонували внести зміни до пенсійного законодавства та запровадити спеціальні пенсії за особливі заслуги особам, які мають статус борців за незалежність. Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики рекомендує ухвалити у першому читанні законопроєкт № 8032 про внесення змін до закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” (щодо борців за незалежність України у XX столітті).

Хто зможе отримати спеціальну пенсію

Відповідно до документа, пропонується внесли зміни до ст. 1 закону “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” та передбачити, що ці пенсії встановлюються українцям, які відповідно до закону “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті” мають статус борців за незалежність України у XX столітті та зазнали репресій за політичними або релігійними мотивами у формі позбавлення волі (ув’язнення) або примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу і реабілітовані у встановленому законом порядку.

Повідомляється, що розмір пенсії за особливі заслуги борцям за незалежність країни пропонується в обсязі 200%  прожиткового мінімуму, визначеного для непрацездатних осіб. За розрахунком авторів законопроєкту, на його реалізацію потрібно щорічно 12 млн гривень, пише видання sud.ua.

Згідно зі ст. 5 закону, пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, і становить до 40% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Станом на 12 жовтня прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить трохи більше ніж 2 тисячі гривень. З 1 грудня його розмір зросте до 2093 гривень. Передбачається встановлення надбавок до пенсії.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.