В Україні підвищать штрафи для водіїв до 5,1 тисяч гривень

Без рубрики

В Україні народні депутати мають намір посилити покарання за порушення безпечної експлуатації автомобіля. Зокрема, за несправний транспорт пропонують підвищити суму стягнення у більш ніж двічі, передбачили умови конфіскації авто, а також хочуть карати пасажирів. Йдеться про законопроєкт №9210, зареєстрований у Верховній Раді України, повідомляють «Новини.LIVE».

Як зміняться суми штрафів для водіїв

Як йдеться у пояснювальній записці, однією з причин виникнення аварій та тяжких наслідків є керування транспортом, що має суттєві технічні несправності, самовільно чи технічно погано переобладнаний, не відповідає технічним параметрам виробника. Проєкт закону пропонує внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Насамперед передбачається підвищення штрафу за керування транспортом, експлуатацію якого заборонено через технічні несправності, чи незаконно переобладнаного — до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з 340 грн до 850 грн.

Те саме порушення, проте з використанням транспорту для перевезення пасажирів, вантажу чи пошти, тягне за собою накладення штрафу у розмірі 1700 грн замість нинішніх 680 грн. За керування авто без чинного сертифіката відповідності технічним нормам чекатиме штраф 850 грн.

Покарання для пасажирів

Окрім того, проєкт пропонує ввести покарання для пасажирів, які не користуються шоломами чи ременями безпеки. Штраф становитиме 510 грн. Зараз відповідальність за непристебнутих пасажирів несуть виключно водії. Ще народні депутати планують заборонити експлуатацію транспорту, що ввезені з-за кордону, не мають документів, що засвідчують відповідність авто вимогам технічних регламентів (від «Євро-2» до «Євро-6»), а також екологічним нормам.

Ввезення на митну українську територію та перша державна реєстрація авто відбуватиметься тільки після надання зазначених документів. За будь-яке повторне порушення протягом року загрожуватиме подвійний штраф, а за систематичне (три та більше за рік) у разі аварії через несправність — потрійний штраф. Тобто 2550 грн за керування несправним авто або 5100 грн — за несправне авто для перевезень з позбавленням права керування терміном до півроку і з конфіскацією транспорту (або без неї).

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

1 thought on “В Україні підвищать штрафи для водіїв до 5,1 тисяч гривень

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.